Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Makijaż oczu: Idealna kreska

Niełatwo ja narysować, ale są na to sposoby...

Bez niedociągnięć

Kreska na powiece jest obecnie obowiązkowym elementem makijażu. Można ją narysować eyelinerem albo kredką. Jeśli nie mamy wprawy, wybierzmy kredkę. Najlepiej taką z gąbeczką na drugim końcu, służącą do rozcierania koloru.

Reklama

Gdy nie uda nam się narysować idealnie równej kreski, delikatnie rozetrzyjmy jej kontur. Zatuszujemy wtedy nierówności i nadamy oku łagodniejsze spojrzenie. Aby równo pociągnąć kreskę, najpierw zróbmy kredką kropki na górnej powiece tuż nad linią rzęs. Następnie połączmy je. Krótkie odcinki łatwiej równo namalować.

Rada
Nie malujmy czarnej kreski na górnej i dolnej powiece. Ciemna ramka okalająca oko postarza i nadaje spojrzeniu surowego wyglądu.

Zalotna jaskółka

Gdy chcemy namalować przedłużoną, grubszą kreskę, tak zwaną jaskółkę, sięgnijmy po eyeliner. Najłatwiejsze jest użycie eyelinera w pisaku. Można precyzyjnie wykonać nim kreskę, bez obawy, że tusz się rozmaże.

Najpierw narysujmy po zewnętrznej stronie oka prostą kreskę, a następnie drugą na ukos, by powstał trójkącik. Można to zrobić kredką. Następnie delikatnie wypełnijmy wnętrze trójkącika eyelinerem. Na koniec domalujmy ostry czubek, jak ogon jaskółki. Gdy już mamy gotową kreskę, wytuszujmy rzęsy maskarą zwiększającą objętość.

Regularne brwi

Wykonując makijaż, pamiętajmy o brwiach. Zanim przystąpimy do malowania, najpierw je wyregulujmy. Ustalmy linię, przykładając ołówek do twarzy tak, by jeden koniec dotykał skrzydełka nosa, a drugi wewnętrznego kącika oka. Zaznaczmy punkt w miejscu, gdzie ołówek styka się z łukiem brwi.

Teraz przesuńmy górny koniec ołówka do zewnętrznego kącika oka i zaznaczmy punkt przecięcia z brwiami. Punkty wyznaczą długość łuku. Włoski poza wyznaczonym obszarem wyrywamy pęsetą. Delikatnie zwężamy też brwi, wyrywając nadmiar włosków u dołu i u góry.

Uwaga
Na zaczerwienienia po depilacji przyłóżmy lód. Przedtem zawińmy go w chusteczkę, by nie odmrozić skóry.

Kolor dla ciebie

Rzęsy możemy malować dowolnym kolorem. Nie musi być czarny, chociaż tego używamy najchętniej. Nie sięgajmy jednak po czarny tusz czy kredkę, gdy chcemy pomalować brwi. Aby wyglądały naturalnie, użyjmy brązowej. Odcień brązu dobierzmy do karnacji i koloru naszych brwi. Możemy pomalować je specjalną kredką, żelem lub cieniem do powiek.

Cień nałóżmy skośnie ściętym pędzelkiem o twardym włosiu. Rozpocznijmy od środka w kierunku zewnętrznego kącika. Potem dociągnijmy kolor od wewnętrznego kącika do zewnętrznego. Przeczeszmy brwi szczoteczką. Na koniec zaznaczmy ich kontur od dołu miękką kredką w takim samym odcieniu.

Precyzja z szablonem

Jeśli mamy problem z równym namalowaniem kresek, możemy użyć szablonu. Zwykle wykonany jest z miękkiego plastiku i umożliwia precyzyjne rysowanie kresek. Przyłóżmy go do górnej powieki i przestrzeń wewnątrz szablonu zamalujmy eyelinerem lub miękką kredką. Podobny szablon można sobie wyciąć z papieru.

W niektórych drogeriach są również szablony do regulacji brwi. Przyłóżmy je do łuków brwiowych i wypełnijmy wnętrze jasną kredką albo cieniem do powiek. Następnie zdejmijmy szablon i pęsetą usuńmy włoski poza obrysem. Szablony mają różne kształty, możemy więc wybrać najodpowiedniejszą dla siebie linię brwi.Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje