Przejdź na stronę główną Interia.pl

Letnie inspiracje

Jakie trendy obowiązują w sezonie lato 2011? W jaki rodzaj cięcia włosów powinnaś zainwestować, aby zawsze czuć się nie tylko supermodnie, ale również wygodnie?

Krótko i modnie, czyli efektowne strzępienia

Chyba każda właścicielka krótkich włosów zgodzi się ze stwierdzeniem, że taka fryzura jest nie tylko bardzo wygodna, ale również niezwykle szybka w ułożeniu. Niemniej jednak kobiety niejednokrotnie mają obawy, iż we włosach krótkich nie będą czuły się zbyt kobieco. Na szczęście trendy obowiązujące w sezonie lato 2011 skutecznie obalają ten mit.

Reklama

Jeśli więc pragniesz zafundować sobie fryzurę zarówno kobiecą, jak i niezwykle wygodną, to tegorocznego lata eksperci Kliniki Handsome Men polecają zwłaszcza boba. W wersji podstawowej, klasycznej, bob to cięcie kończące się mniej więcej w okolicach linii brody. Pasma znajdujące się z przodu twarzy są natomiast z reguły zaczesywane na jeden z boków twarzy. Jednak w obowiązującym sezonie lato 2011 tradycyjny bob przechodzi transformację.

W tym sezonie modne będzie cięcie kończące się tuż nad linią karku. Ale uwaga: pasma tuż nad linią karku w żadnym razie nie powinny być golone za pomocą maszynki, a wyłącznie przycinane tradycyjnymi nożyczkami. Ważne jest również to, aby końcówki włosów podcięte zostały w sposób klasyczny, a więc linią prostą, nie zaś wycieniowaną. W innym przypadku efekt uczesania może zostać zniszczony, ponieważ włosy nie będą w stanie współgrać z kosmykami znajdującymi się z przodu twarzy.

Grzywka to kolejny modny akcent. W sezonie lato 2011 najmodniejsze grzywki będą sięgały za linię brwi. Jednak warto dodać, że - jeśli tylko zdecydujesz się na taki właśnie rodzaj grzywki - to powinnaś zadbać o to, aby regularnie podcinać końcówki. W innym bowiem przypadku zbyt długie włosy będą po prostu wchodziły ci w oczy, natomiast ich odgarnianie na prawą czy też lewą część twarzy może po prostu zepsuć cały efekt tak wystylizowanej fryzury.

A może trochę dłuższe?

Miłośniczkom radykalnych i nieco awangardowych cięć, styliści polecają natomiast letnie, stosunkowo krótkie fryzurki, które nawiązują do klasycznego pazia. Na ten rodzaj uczesania z powodzeniem pozwolić mogą sobie kobiety o włosach półdługich. Cięcie w stylu nowoczesnego pazia zakłada włosy skrócone linią prostą, a swoją długością sięgające linii ramion.

Włosy po obu bokach głowy powinny zostać obcięte na wysokości linii szczęki, a następnie bardzo mocno wycieniowane. Sama grzywka zakłada natomiast cięcie klasyczne, proste, jednakże stosunkowo krótkie - włosy nie powinny być dłuższe niż do połowy wysokości czoła. Warto dodać, iż w przypadku, kiedy wolisz zachować nieco bardziej uniwersalny charakter fryzury, zawsze możesz pokusić się o zachowanie nieco dłuższej grzywki i... jej sprytne skrócenie za pomocą okrągłej szczotki. W tym celu wystarczy, że podczas suszenia włosów spryskasz kosmyki sprayem mającym na celu wygładzenie włosów, a następnie będziesz zawijała kosmyki do wewnątrz i suszyła przy pomocy chłodnego strumienia powietrza.

Letnie stylizacje 2011 to w zdecydowanej większości fryzury dla włosów krótkich, jak również półdługich, a więc sięgających mniej więcej linii ramion. W obowiązującym sezonie lato 2011 warto więc postawić na mocny akcent, który dodatkowo podkreśli kobiece rysy twarzy.

Jeśli jednak obawiasz się radykalnych zmian stylu uczesania, to warto dodać, że zawsze możesz pokusić się o odpowiednie związanie włosów zakładające jednoczesne podkręcenie końcówek. W takim przypadku nie powinnaś jednak zapominać o kosmetykach chroniących włosy przed szkodliwym działaniem zbyt wysokich temperatur. Pamiętaj, że aby włosy stały się prawdziwą ozdobą kobiety, koniecznie muszą być zdrowie i dogłębnie odżywione. W innym bowiem przypadku nawet najmodniejsze cięcie nie będzie w stanie zagwarantować ci pożądanego, supermodnego efektu.

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje