Reklama

Reklama

Lekką stopą

Zanim odkryjesz stopy, zadbaj o ich wygląd!

Panowie zapytani o cechy zadbanej kobiety, wymieniają: lśniące włosy, zadbane dłonie i stopy. Odpryśnięty lakier czy zrogowaciały naskórek to szczegóły, ale psują efekt.

Wiosenne przebudzenie

Nawet na dwa miesiące przed odkryciem stóp warto o nie zadbać. Najważniejsze jest pozbycie się zrogowaciałego naskórka. Możesz w tym celu wybrać się do kosmetyczki lub zrobić to samodzielnie w domowym zaciszu. Do miski nalej ciepłą wodę, dodaj do niej płatki mydlane i sól zmiękczającą. Mocz stopy przez co najmniej 20 min. Następnie tarką do stóp usuń zgrubiałą skórę. Dodatkowo wygładź naskórek drobnym peelingiem. Dopiero kolejnym krokiem jest opiłowanie paznokci (na prosto z zaokrąglonymi brzegami), odsunięcie i ewentualne wycięcie skórek. Tak przygotowane stopy osusz i nałóż grubą warstwę kremu.

Kolor na dłużej

Po kilkunastu minutach od nałożenia kremu, przetrzyj płytkę paznokcia zmywaczem, żeby ją odtłuścić. Najlepszy będzie bezacetonowy z wyciągiem z nagietka. Następnie nałóż bezbarwny podkład, a po jego wyschnięciu dwie warstwy lakieru i utwardzacz. Warto wykończyć pedicure oliwką do skórek.

Reklama

W domu

Żeby pochwalić się zadbanymi stopami, wcale nie musisz biegać co tydzień do kosmetyczki. Pedicure z powodzeniem możesz robić sama w domu. Ważna jest jednak systematyczność. Co kilka dni rób peeling, raz w tygodniu używaj tarki.

MLS
Dowiedz się więcej na temat: pielęgnacja stóp | stopy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje