Reklama

Reklama

Laminowanie włosów

Laminowanie włosów jest popularnym zabiegiem stosowanym przez wiele gwiazd. Dzięki niemu pasma stają się gładkie i lśniące. Można go wykonać w domu lub w salonie fryzjerskim. Zobacz, na czym polega, jakie ma wady oraz zalety.

Laminowanie włosów polega na zabezpieczaniu pasm ochronną warstwą, która chroni je przed utratą wilgoci i działaniem innych czynników zewnętrznych. 

Reklama

U fryzjera do tego zabiegu jest stosowana keratyna lub inne preparaty, natomiast w domu możemy użyć żelatyny. Laminowane mogą być zarówno włosy proste, jak i kręcone.

Laminowanie włosów żelatyną

Efekty są widoczne od razu po wysuszeniu włosów. Do wykonania zabiegu będą potrzebne: żelatyna, odżywka lub maska, folia (zamiennie czepek) oraz ręcznik. 

Łyżkę żelatyny mieszamy z trzema łyżkami gorącej wody, do uzyskania konsystencji "płynnego żelu". Dodajemy łyżkę odżywki i całość mieszamy, składniki powinny się połączyć. 

Nakładamy miksturę na umyte włosy, następnie owijamy folią lub czepkiem oraz ręcznikiem. Ręcznik można wcześniej podgrzać, wtedy laminowanie będzie miało lepsze efekty. 

Po 40 minutach zmywamy mieszankę z włosów i suszymy je suszarką. 

Rytuał powinien być wykonywany nie częściej, niż raz na dwa tygodnie.

Laminowanie włosów żelatyną - zalety

W porównaniu do wykonania tego zabiegu w salonie fryzjerskim, jest bardzo tani i szybki. 

W trakcie trzymania mikstury na włosach można wykonywać inne czynności i nie trzeba bezczynnie czekać. 

Efekt jest widoczny od razu, ale nie utrzymuje się długo - najczęściej do następnego mycia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje