Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Kurs stylizacji

Krótkie włosy, nawet gdy są idealnie obcięte, i tak trzeba ułożyć, żeby wyglądały dobrze. Dzięki najnowszym żelom, gumom, pastom i pomadom do stylizacji każdego dnia możesz wyglądać inaczej. Który kosmetyk wybrać? To zależy, jaki efekt chcesz uzyskać.

Usztywniające żele

Krótkie włosy (do 5 cm) najeżą. Nałożone na dłuższe będą wygładzać. Nie są to jednak kosmetyki z gatunku niewidzialnych. Każdy żel usztywnia, lekko skleja i nabłyszcza włosy, choć najmocniejszy efekt dają kosmetyki typu wet look. Po ich nałożeniu włosy wyglądają, jakby były mokre. Zależy ci na naturalniejszej stylizacji? Wetrzyj żel w wilgotne włosy, wymodeluj je, poczekaj, aż same wyschną.

Reklama

Trwałość fryzury zależy od podanego na opakowaniu kosmetyku stopnia utrwalenia. Na co dzień wystarczy średni poziom. Masz w planie imprezę? Wybierz żel silnie usztywniający. W przypadku krótkich włosów (2-5 cm) nałóż go na całej ich długości. Jeśli są dłuższe, rozprowadź go tylko u nasady, by gładko przylegały do głowy. Zacznij od porcji wielkości orzecha laskowego, w razie potrzeby dołóż kolejną.

Elastyczne gumy i kleje

Lekko sklejają włosy, ale w przeciwieństwie do żelu ich nie nabłyszczają. I nie usztywniają tak mocno, można więc stylizować nimi nie tylko krótkie, ale też długie włosy. W pierwszym przypadku gumę lub klej nakładaj na wybrane pasma, by je podkreślić i unieść. W drugim - na końce włosów, dzięki temu nie będą się puszyć. Przed użyciem (tylko na suche włosy!) porcję wielkości orzecha laskowego rozetrzyj w dłoniach.

Tyle powinno wystarczyć, bo im więcej kosmetyku nałożysz, tym mocniej poskleja włosy. Uwaga! Wybierając klej lub gumę, zwróć uwagę na stopień utrwalenia, na opakowaniu oznaczony jest najczęściej w skali od 1 do 6. Optymalna opcja na co dzień to 3 lub 4.

Lekkie pasty i pomady

Choć w przeciwieństwie do żelu czy gumy mają gęstą konsystencję, nałożone na włosy są niemal niewyczuwalne. Tego typu kosmetyki nie sklejają, nie usztywniają i nie nabłyszczają włosów, pomagają za to nadać fryzurze pożądany kształt, utrwalają na długo. Trzeba je stosować oszczędnie, jeśli wetrzesz we włosy zbyt dużo pomady, będą wyglądać nieświeżo.

Zacznij od porcji wielkości grochu. Rozgrzej ją, rozcierając energicznie między palcami. Na krótkie włosy (do 5 cm) nakładaj kosmetyk na całej długości i modeluj, jak chcesz, możesz je unieść lub wygładzić. Jeśli są długie, suche i się puszą, wetrzyj pastę lub pomadę od połowy długości po końce, to wygładzi je na cały dzień. Uwaga! Stosuj tego typu kosmetyki tylko na suche włosy.

TWÓJ STYL 8/2015Dowiedz się więcej na temat: krótkie włosy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje