Reklama

Reklama

Kuracje na kobiece dolegliwości

Sposoby leczenia infekcji intymnych

Zioła i dieta wspomagają leczenie infekcji intymnych.

Kąpiele, nasiadówki i płukanki przygotowane z ziół od wieków stosowane są w medycynie naturalnej na kobiece dolegliwości. Anatomiczna budowa kobiecych narządów rodnych sprzyja rozmaitym infekcjom.

Reklama

Ziołolecznictwo oferuje nam wiele sprawdzonych sposobów na infekcje miejsc intymnych. Zastosowane zaraz przy pierwszych niepokojących objawach (pieczenie, świąd, upławy) potrafią zapobiec rozwojowi infekcji i całkowicie zlikwidować nieprzyjemne dolegliwości. Trzeba jednak działać szybko i stosować 3-4 dni.

Możesz je dodać do wanny (kąpiel), usiąść w misce z ciepłą wodą i ziołami (nasiadówka, parówka). Nie zapomnij o higienie intymnej na co dzień (płukanki do podmywania) oraz o diecie. Nie zwlekaj jednak z wizytą u lekarza, gdy po 3-4 dniach domowe sposoby nie pomogą.

Propolis i drzewo herbaciane

Do miski z ciepłą wodą (powinnaś móc zanurzyć w niej dłoń) dodaj kilka (3-4) krople olejku drzewa herbacianego oraz tyle samo kropli propolisu. Następnie usiądź w misce i pozostań do chwili, aż woda ostygnie do temperatury pokojowej (ok. 15 min). Nasiadówka działa ściągająco i odkażająco, zmniejszy upławy i świąd.

Maślanka, kefir

Gdy je pijesz - wzbogacasz florę bakteryjną jelita grubego wspierając odporność całego organizmu. Bakterie kwasu mlekowego są w kiszonkach oraz mlecznych napojach fermentowanych, jak jogurt naturalny, kefir, maślanka. Te naturalne probiotyki zapobiegają infekcjom bakteryjnym i grzybiczym dróg rodnych.

Ocet winny, jabłkowy

Przygotuj płukankę z octu winnego lub jabłkowego, gdy tylko zaczną dokuczać ci upławy. Łyżkę stołową (15 ml) octu dodaj do szklanki wody (przegotowanej i ostudzonej). Roztworem podmywaj się lub nasącz wacik kosmetyczny i przemyj pochwę. Płukanka octowa zadba o dobre pH.

Rumianek i skrzyp polny

Możesz kupić mieszankę ziół (np. Septosan) lub przygotuj ją sama. W infekcjach intymnych oraz w zapaleniu przydatków sprawdzą się: rumianek, skrzyp polny, macierzanka, kora dębu. Weź po łyżeczce ziela, zalej 2 l wrzącej wody. Dolej do wanny lub przygotuj nasiadówkę.

Kora dębu

Słynie ze swych ściągających i przeciwzapalnych właściwości. 2 łyżki kory dębu zalej 1,5 l wrzątku, przykryj i odstaw na 15 min lub gotuj na wolnym ogniu ok. 10 min. Lekko przestudzony napar (lub odwar z gotowania) przelej do miski i umieść ją w muszli klozetowej. Usiądź nad parującą miską i pozostań tak 5-10 minut.Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje