Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Krem na noc

Gdy śpisz, twoja skóra zabiera się do pracy. Pozbywa się toksyn i naprawia szkody, które jej wyrządzono za dnia. Warto jej pomóc.

Preparaty na dzień przede wszystkim chronią skórę, napinają ją, liftingują i matują. Zawierają filtry UV, antyoksydanty, wielocukry i substancje regulujące działanie gruczołów łojowych. Natomiast zadaniem kremów na noc jest naprawa uszkodzeń komórek, czyli neutralizacja wolnych rodników (cząsteczek tlenu) uszkadzających włókna kolagenowe odpowiedzialne za sprężystość cery.

Od kiedy stosować?


Reklama

Dobry preparat na noc jest szczególnie ważny dla kobiet po 30. roku życia. Wtedy skóra zaczyna tracić wodę, co oznacza, że mogą pojawić się zmarszczki. Kremy nocne to zazwyczaj emulsje typu "woda w oleju", czyli są gęstsze, bardziej tłuste, dłużej się też wchłaniają.

Ich skład trzeba dobrać do potrzeb skóry. Pamiętajmy przy tym, że wiek podawany na opakowaniu jest tylko wskazówką, bo czasem skóra np. palącej trzydziestolatki bywa bardziej zniszczona, niż prowadzącej zdrowy tryb życia czterdziestolatki.

Sprawdź, jaką masz cerę

Zanim więc sięgniesz po preparat, określ potrzeby swojej skóry. Umyj twarz beztłuszczowym płynem i po upływie godziny przyłóż do twarzy chusteczkę. Jeśli na całej widać tłusty ślad - Twoja skóra jest tłusta. Jeżeli odbiła się litera T, masz skórę mieszaną.

Zaczerwienienie i podrażnienie to oznaka skóry wrażliwej, natomiast łuszczenie wskazuje na cerę suchą. Gładka, jednolita skóra to cechy cery normalnej. Bogatsza o tę wiedzę, łącząc ją ze swoim wiekiem, na pewno wybierzesz właściwy krem.

Dobrze położony


Bogaty w składniki preparat nocny może podrażnić delikatną skórę okolic oczu, dlatego nakładając krem omijaj te partie. Nie zapominaj natomiast o szyi. Wcieraj krem delikatnymi, głaszczącymi ruchami, od dołu ku górze.

Ważne!
Jeśli chcesz użyć kremu nocnego na dzień, uważnie przeczytaj jego skład. W słoneczne dni nie nakładaj preparatów, których składniki są fotouczulające, np. zawierają dziurawiec lub olejki eteryczne.

Ściągawka

Jeżeli nie masz ze skórą większych problemów, wybierz krem dostosowany do Twojej metryki.

Zapobiegaj 30+
Po trzydziestce wybieraj kosmetyki bogate w związki neutralizujące wolne rodniki, np. kompozycje witaminy A, C, E. Pożądane są także składniki zatrzymujące wodę w naskórku, np. gliceryna, kwas hialuronowy lub glicerol.

Odnawiaj 40+
Dla czterdziestolatki najlepsze są preparaty z kwasami owocowymi i pochodnymi kwasu witaminy A (retinoidy). Pomóc też mogą proteiny i peptydy.

Uzupełniaj 50+
Po pięćdziesiątce wsparciem są fitohormony (np. genisteina sojowa, folacyna). Uzupełniają niedobór estrogenów w skórze. Cennym składnikiem są kolagen i kwasy owocowe.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje