Reklama

Reklama

Jakie piękne brwi!

To one decydują o tym, czy wyglądamy na osoby pogodne, wypoczęte i... młode. Jeśli trafnie dobierzemy ich grubość, kształt i kolor, dodadzą nam urody.

Wizażystki zgodnie twierdzą, że to właśnie brwi są najważniejsze, gdy chcemy dobrze wyglądać nawet bez makijażu. Nauczymy cię więc, co robić, by podkreślały piękno twoich oczu.

Odżywianie

Reklama

Podstawowe narzędzie do dbania o brwi to okrągła, dość twarda szczoteczka. Możesz ją kupić za kilka złotych w drogerii lub używać szczoteczki od tuszu do rzęs. Jeśli codziennie wieczorem będziesz nią rozprowadzać na brwiach kroplę oliwy lub oleju rycynowego, delikatne włoski będą lepiej się układały i zyskają ładny, zdrowy połysk.

Malowanie

Kolor brwi możesz zmienić kilkoma rodzajami kosmetyków: barwiącym żelem albo woskiem, cieniem w pudrze, tuszem lub kredką. Nie powinny być dużo ciemniejsze od włosów. Wystrzegaj się przede wszystkim farbowania ich na kruczoczarno, bo nadają twarzy ponury wyraz i postarzają. Już drugi sezon modne są brwi nieco rozjaśnione, najlepiej o dwa-trzy tony jaśniejsze niż włosy. Najwygodniejsze jest zrobienie henny u kosmetyczki (cena zabiegu ok. 10 zł), bo można liczyć na fachowy dobór odcienia. Samodzielne przyciemnienie brwi w domu nie jest trudne, ale już rozjaśnianie na własną rękę jest ryzykowne - łatwo niechcący odbarwić je całkowicie!

Regulowanie

Potrzebujesz: dwóch małych lusterek, pęsety, szczoteczki i długiego ołówka.

1. Usiądź naprzeciwko okna i ustaw jedno lusterko na parapecie. Drugie, trzymane w ręku, pozwoli ci zobaczyć, jak brwi wyglądają z profilu.

2. Odgarnij włosy z twarzy i przytrzymaj je opaską.

3. Uczesz brwi zgodnie z ich naturalnym kształtem.

4. Przyłóż ołówek równolegle do grzbietu nosa (czubkiem do góry). Czubek wyznaczy początek łuku brwi. Wyrwij włoski, które wystają poza wyznaczoną linię. Uwaga! Ołówek ma być przyciśnięty mocno do nosa. Inaczej, jeśli masz szeroki nos, odstęp między brwiami będzie za duży, a nos będzie się wydawał jeszcze większy!

5. Z drugą brwią zrób dokładnie to samo.

6. Następnie wyrwij włoski rosnące pod łukiem brwi, które rozmywają jego linię - na przemian po kilka z jednej i drugiej brwi. Oceń uzyskany kształt w lusterkach, zanim znowu wyrwiesz kilka włosków, żeby nie wyskubać ich za wiele.

7. Końce brwi wyznacz, przykładając ołówek skosem tak, by łączył skrzydełka nosa i zewnętrzny kącika oka.

8. Jeśli trzeba, usuń włoski nad łukiem brwi

9. Uczesz brwi i sprawdź, czy mają taki sam kształt.

Krystyna Podhajska

Kobieta i życie 8/2010

Reklama

Reklama

Reklama