Reklama

Jaki masz cellulit?

Od rodzaju niedoskonałości skóry zależy, jaka broń będzie najbardziej skuteczna w zminimalizowaniu pomarańczowej skórki.

Cellulit ... to zmiany skórne inaczej nazywane lipodystrofią typu kobiecego. Problem dotyka aż 90 proc. pań, a smutna przypadłość dotyczy nie tylko osób otyłych, ale także szczupłych i młodych. 

Nielubiana skórka pomarańczowa 

Na naszym ciele powstaje, bo pod skórą gromadzi się nadmiar tłuszczu lub wody. Rozróżniamy bowiem dwa podstawowe rodzaje cellulitu: tłuszczowy i wodny. Jego rozwojowi sprzyja siedzący tryb życia, zła dieta, solarium i zbyt obcisłe ubrania. Często jest towarzyszem kobiet ciężarnych i tych, które mają problem z gospodarką hormonalną (nadmiar estrogenów i niedobór progesteronu). 



Jak sobie z nim radzić?

Połączenie diety, ćwiczeń i kosmetyków to przepis na zdrową i gładką skórę. Najlepiej zacząć od lodówki - przemyślana i zrównoważona dieta to pierwszy krok w pozbyciu się cellulitu. Aktywność fizyczna także pozwoli nam się go pozbyć. Wystarczą spacery, basen czy rower, by przyzwyczaić mięśnie ruchu. W grę wchodzą także kosmetyki: te ujędrniające o działaniu antycellulitowym sprawdzą się idealnie.

W ostateczności trzeba udać się do specjalisty

Karbokyteriapia, cellulipoliza czy endermologia to zabiegi, które wykonamy u lekarza lub w gabinecie kosmetycznym. Cena jednego zabiegu to ok. 150 zł, a potrzebna jest cała seria, żeby efekty były widoczne. Pamiętajcie więc, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Jeśli widzicie u siebie pierwsze oznaki cellulitu, zwróćcie uwagę na swój tryb życia i zacznijcie działać! Dowiedziono, że najlepszym sportem pomagającym zredukować pomarańczową skórkę jest pływanie. Angażujesz wtedy wszystkie partie ciała!

Reklama

Cellulit niejedno ma imię


Cellulit twardy 

To początkowe stadium cellulitu. Żeby go zauważyć, trzeba mocno ścisnąć skórę. Ta dolegliwość dotyczy kobiet aktywnych, ale jest sygnałem, że czas na profilaktyczną walkę z niewidocznym wrogiem.  

Cellulit miękki 

Jest widoczny gołym okiem i najczęściej pojawia się po 40. roku życia u osób nieaktywnych fizycznie. Spowodowany jest słabnącym napięciem mięśniowym i postępującą wiotkością skóry. Pomarańczowej skórki nadal można się pozbyć, ale teraz nie jest to już takie proste!

Cellulit wodny 

To przykry rezultat zatrzymywania się wody w organizmie. Może też być spowodowany złym krążeniem i zmianami hormonalnymi. Jest też dobra wiadomość: tego cellulitu najłatwiej się pozbyć!  

Cellulit tłuszczowy 

Ta dolegliwość dotyczy osób otyłych. Cellulit powstaje, gdy w komórkach zalega nadmiar kwasów tłuszczowych.

Cellulit  cyrkulacyjny 

To twarde grudki powstające z włókien kolagenowych, które straciły swoją funkcję. Te zmiany skórne są bolesne i trudne do wyleczenia. W ich pozbyciu się dużą rolę odegra dieta.

Zobacz także: 

Show
Dowiedz się więcej na temat: cellulit | Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy