Reklama

Jak zadbać wiosną o dojrzałą skórę?

Teraz jest idealny czas na regenerujące domowe zabiegi, które przygotują naszą cerę na spotkanie ze słońcem. Jeśli wzmocnimy jej mechanizmy obronne, zachowa młodzieńczy wygląd przez całe lato.

Ćwiczenie na jędrny owal: wyprostuj się i unieś podbródek, tworząc napiętą linię między brodą a szyją. Przyciśnij język do podniebienia, rozchylając lekko usta. Utrzymaj napięcie przez 5 sekund. Rozluźnij twarz. Powtórz ćwiczenie trzy razy.

Wsparcie w kremie

Skóra dojrzała znacznie trudniej radzi sobie z likwidowaniem uszkodzeń, np. powodowanych działaniem wolnych rodników. Dlatego tak ważny jest dobór skutecznego kremu na dzień. Pomożemy jej, stosując wiosną i latem preparaty aktywnie pobudzające odnowę komórkową.

Najlepiej sprawdzą się kremy z peptydami, algami i kolagenem. Ich działanie można wzmocnić witaminowymi koncentratami.

Reklama

Gładka szyja i dekolt

Cienka skóra w tych obszarach uelastyczni się przed latem dzięki intensywnym zabiegom. Rano wystarczy nawilżyć szyję i dekolt lekkim serum zapobiegającym wiotczeniu skóry, np. z kwasem hialuronowym lub algami. Za to wieczorem, po kąpieli, wzmacniamy sprężystość skóry wygładzającym masażem. Łączymy go z aplikacją rewitalizującego olejku.

Hitem są specjalne kompozycje olejków roślinnych (np. jojoba, migdałowy i kameliowy) do dojrzałej skóry, wzbogacone witaminami. W efekcie skóra szyi i dekoltu stanie się gładsza, ładnie napięta.

Nocna odnowa cery

Procesy regeneracji najsilniej przebiegają nocą. To szansa na turbodoładowanie dojrzałej skóry, bo po czterdziestce spada napięcie i jędrność naskórka. Najwięcej energii dostarczą komórkom nowoczesne kremy-eliksiry, kosmetyki typu sleeping mask i kuracje w kremie.

Zawierają one aktywatory liftingujące, zwiększające syntezę kolagenu oraz kompleksy naprawcze z antyoksydantami i odmładzającymi wyciągami, np. z czarnej perły. Wklepujemy je przed snem, by rano obudzić się z promienną twarzą.

>>> Jak wygładzić pory? Sprawdź na kolejnej stronie <<<

Wygładzamy pory

Jeśli po menopauzie skóra na skutek utraty kolagenu stanie się mniej elastyczna, pory w okolicy nosa mogą się poszerzyć (bo nie zamykają się prawidłowo). Zdążymy je zmniejszyć przed latem, jeżeli dwa razy w tygodniu po demakijażu zastosujemy złuszczającą maseczkę, inspirowaną mikrodermabrazją.

Nie zastąpi ona zabiegu w gabinecie, ale oczyści pory i zredukuje zaskórniki. Efekt kuracji można wzmocnić z pomocą serum z kwasem salicylowym.

Piękny owal 50+

Menopauza nie musi wcale kojarzyć się z dużymi zmianami w naszym wyglądzie. Spadkowi elastyczności i gęstości skóry można zapobiegać dzięki wyspecjalizowanym kosmetykom z serii 50 plus, modelującym rysy twarzy. Do najskuteczniejszych należą kremy odtwarzające efekt działania hormonu młodości na naszą skórę. Ale to nie wszystko!

Światowym przebojem są wspomagające domową pielęgnację aparaty do liftingu twarzy. Ich działanie łączy elektrostymulację mięśni i jontoforezę. Wystarczy poświęcić na lifting 60 sekund dziennie, by ujędrnić sobie podbródek czy poprawić owal.

Kamuflaż dla dojrzałych

Im dojrzalsza cera, tym bardziej warto dbać o jej ładny koloryt. Wiosną wybieramy podkład o dwa tony chłodniejszy niż ten, którego używałyśmy zimą. Powinien mieć więcej żółtego pigmentu, by delikatnie tonował różowy odcień, który nadaje skórze słońce.

To szczególnie ważne u pań z cerą płytko unaczynioną, skłonną do rozszerzonych naczynek. Stosowanie specjalnych podkładów, m.in. z escyną, witaminą C i olejkiem jojoba, zapobiegnie pojawieniu się po menopauzie trądziku różowatego.

Zobacz także:

Olivia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy