Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Jak zadbać wiosną o dojrzałą skórę?

Teraz jest idealny czas na regenerujące domowe zabiegi, które przygotują naszą cerę na spotkanie ze słońcem. Jeśli wzmocnimy jej mechanizmy obronne, zachowa młodzieńczy wygląd przez całe lato.

Ćwiczenie na jędrny owal: wyprostuj się i unieś podbródek, tworząc napiętą linię między brodą a szyją. Przyciśnij język do podniebienia, rozchylając lekko usta. Utrzymaj napięcie przez 5 sekund. Rozluźnij twarz. Powtórz ćwiczenie trzy razy.

Wsparcie w kremie

Reklama

Skóra dojrzała znacznie trudniej radzi sobie z likwidowaniem uszkodzeń, np. powodowanych działaniem wolnych rodników. Dlatego tak ważny jest dobór skutecznego kremu na dzień. Pomożemy jej, stosując wiosną i latem preparaty aktywnie pobudzające odnowę komórkową.

Najlepiej sprawdzą się kremy z peptydami, algami i kolagenem. Ich działanie można wzmocnić witaminowymi koncentratami.

Gładka szyja i dekolt

Cienka skóra w tych obszarach uelastyczni się przed latem dzięki intensywnym zabiegom. Rano wystarczy nawilżyć szyję i dekolt lekkim serum zapobiegającym wiotczeniu skóry, np. z kwasem hialuronowym lub algami. Za to wieczorem, po kąpieli, wzmacniamy sprężystość skóry wygładzającym masażem. Łączymy go z aplikacją rewitalizującego olejku.

Hitem są specjalne kompozycje olejków roślinnych (np. jojoba, migdałowy i kameliowy) do dojrzałej skóry, wzbogacone witaminami. W efekcie skóra szyi i dekoltu stanie się gładsza, ładnie napięta.

Nocna odnowa cery

Procesy regeneracji najsilniej przebiegają nocą. To szansa na turbodoładowanie dojrzałej skóry, bo po czterdziestce spada napięcie i jędrność naskórka. Najwięcej energii dostarczą komórkom nowoczesne kremy-eliksiry, kosmetyki typu sleeping mask i kuracje w kremie.

Zawierają one aktywatory liftingujące, zwiększające syntezę kolagenu oraz kompleksy naprawcze z antyoksydantami i odmładzającymi wyciągami, np. z czarnej perły. Wklepujemy je przed snem, by rano obudzić się z promienną twarzą.

>>> Jak wygładzić pory? Sprawdź na kolejnej stronie <<<

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje