Reklama

Reklama

Jak zadbać o włosy na kwarantannie?

​Myj ziołowym szamponem, zawsze stosuj odżywkę i rozczesuj codziennie. Po prostu je rozpieszczaj. Dzięki temu staną się mocne, błyszczące i piękne.

Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym jest szczotkowanie. Nie należy traktować tej metody jako archaicznej i staroświeckiej. Raczej jak ważny rytuał, który działa niczym masaż oraz medytacja w jednym. Szczotkowanie bowiem uspokaja i pomaga zebrać myśli. Według znawców tematu najlepsze efekty daje szczotkowanie poranne, można więc od niego zacząć dzień.

Jak to zrobić?

Reklama

Należy pochylić głowę i czesać włosy od karku do czoła. W ten sposób rozprowadzamy, aż po same końce sebum wytwarzane przez gruczoły łojowe skóry. To wspaniale nawilża suche pasma, ale też poprawia kondycję tych, które się szybko przetłuszczają. 

Najlepiej przeczesać w ten sposób włosy, aż 50- 70 razy. Nigdy też nie szczotkujemy włosów mokrych, bo wówczas bardzo je osłabiamy. 

Ale czesanie to tylko jeden z etapów odzyskiwania dobrej formy. Udzielmy sobie dyspensy od suszarki, lokówki i prostownicy. Skupmy się na regenerowaniu, odżywianiu in nawilżaniu zniszczonych pasm. 

Odpowiedni szampon (dobrany do skóry głowy) i odżywka lub maska (dostosowana do rodzaju włosów) potrafią zadziałać cuda. A gdyby cię jednak korciło coś na głowie zrobić, przeczytaj nasz mini poradnik, jak samej w warunkach domowych różne zabiegi wykonać, żeby potem nie żałować.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje