Reklama

Reklama

Jak zadbać o świeży tatuaż?

Tatuaż to rana otwarta, która wymaga pielęgnacji po to, aby nie uległa oparzeniom, kolor się utrzymywał, a gojenie było szybkie i w miarę bezbolesne. Specjalnie dla was przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym znajdziecie informacje jak o niego zadbać.

Zaraz po zrobieniu tatuażu powinna zostać nałożona specjalna folia, która zabezpieczy ranę na 24 godziny. Jeśli tatuator nie ma takiej folii, najprawdopodobniej na tatuaż zostanie naniesiona folią spożywcza z taśmą samoprzylepną.

Reklama

Warto pamiętać, że o ta drugą opcję musimy zadbać sami i zmieniać opatrunek co 3-4 godziny przez około 2 dni.

Pielęgnacja tatuażu

Przemywanie tatuażu (po ściągnięciu specjalistycznej folii lub pomiędzy zmienianym opatrunkiem) polega na przemywaniu rany letnią wodą i specjalistycznym mydłem (sprawdzi się również szare). Kolejnym etapem jest wytarcie tatuażu z wody. Odsączamy go delikatnie papierowym ręcznikiem. Warto pamiętać, aby nie wykorzystywać do tego ściereczek wielokrotnego użytku, gdyż całość musi być bardzo sterylna.

Dbanie o tatuaż polega nie tylko na jego przemywaniu, czy zmienianiu opatrunków, ale również i na nakładaniu specjalnego kremu, który przyśpieszy gojenie. W zależności od wielkości można go kupić już za około 20-30 zł. Na osuszony i przemyty tatuaż nakładamy niewielką warstwę kremu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje