Przejdź na stronę główną Interia.pl

Jak suszyć głowę

Oczywiście... z głową! Suszarka może być wrogiem twoich włosów albo ich przyjaciółką. Sprawdź, jak się nią posługiwać, by bez zbędnego wysiłku ułożyć piękną i lśniącą fryzurę.

Suszenie zbyt mokrych włosów jest nieefektywne, zanim więc sięgniesz po suszarkę, odciśnij nadmiar wody ręcznikiem (ale nie pocieraj nim włosów, możesz uszkodzić ich łuski!). Zamiast tradycyjnego ręcznika, użyj fizelinowego - chłonie więcej wody. Jeśli masz taką możliwość, pozwól włosom podeschnąć w naturalny sposób. Im krócej suszysz je suszarką, tym mniejsze ryzyko ich uszkodzenia.

Reklama

Na wilgotne lub lekko podsuszone suszarką włosy nałóż kosmetyk termoochronny lub piankę czy krem do stylizacji. Jeśli włosy będą bardzo mokre, kosmetyki po prostu z nich spłyną. Rozczesz włosy i zacznij je suszyć. Jeśli zależy ci na czasie, wybierz wysoką temperaturę i dużą prędkość nawiewu (ten ostatni sprawia, że włosy stają się puszyste). Nie korzystaj z tych funkcji zbyt często, bo twoje włosy staną się suche i matowe.

Suszarkę trzymaj w odległości 5-10 cm od głowy i wykonuj nią spokojne ruchy. Energiczne potrząsanie suszarką po pierwsze nie jest dobre dla sprzętu, po drugie nie wpłynie dobrze na wygląd włosów. Przeczesuj je palcami, żeby ciepłe powietrze docierało do każdego z nich. Jednak najlepszy efekt osiągniesz, susząc pasmo po paśmie. Najlepiej jest podzielić włosy na sekcje za pomocą klamerek i zacząć suszenie od dolnych partii.

Korzystaj ze wszystkich funkcji, jakie ma twoja suszarka. Zimne powietrze utrwala efekt stylizacji (ciepłe włosy są podatne na układanie i mogą się odkształcić) i "uspokaja" skórę głowy. Dlatego suszenie warto zakończyć chłodnym nawiewem. Natomiast funkcja jonizacji domyka łuski włosów, zapobiega elektryzowaniu się i sprawia, że włosy stają się bardziej miękkie, błyszczące i zdrowiej wyglądają.

Supertrik

Aby zwiększyć objętość włosów, susz je od spodu i w kierunku przeciwnym do ich opadania. Podnoś je i ugniataj u nasady. Aby były gładkie, kieruj strumień powietrza z góry na dół (od nasady po końce), wygładzając włosy dłońmi lub szczotką.


Dowiedz się więcej na temat: suszenie włosów

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje