Reklama

Reklama

Jak mieć proste i gładkie włosy

Dobrze czujesz się w ułożonych włosach, jednak one wolą skręcać się i puszyć... Przekonaj się, jak łatwo można uzyskać wymarzoną fryzurę!


Ruch prostownicą

Reklama

Na jakie włosy to sposób: loczki, fale, skręty, które chcemy radykalnie i szybko wyprostować.

Jak to zrobić: Zanim użyjesz prostownicy, upewnij się, że włosy są całkowicie suche. Prostowanie kosmyków wilgotnych naraża je na uszkodzenia.

Rozczesane włosy, najlepiej kosmyk po kosmyku, spryskaj sprejem termoochronnym, który ochroni je przed wysoką temperaturą.

Wydzielone grzebieniem pasma przeciągaj przez prostownicę nie więcej niż 3 razy. Nie przytrzymuj jej w jednym miejscu, a przesuwaj płynnie, jakbyś czesała włosy.

Fryzura utrzyma się dłużej, gdy na koniec przeczeszesz ją szczotką spryskaną lakierem.

Wyciąganie na szczotkę

Na jakie włosy to sposób: to idealna metoda na ujarzmienie kosmyków wywijających się na zewnątrz.

Jak to zrobić: Będziesz potrzebowała suszarki i szczotki. Do włosów długich najlepsza będzie szczotka szeroka i płaska lub okrągła i dość gruba. Włosy bardzo krótkie łatwiej wyprostujesz szczotką okrągłą, ale o niewielkiej średnicy.

Umyj włosy i odczekaj, aż podeschną. Im krócej będziesz używać suszarki, tym mniejsze ryzyko zniszczenia pasm.

Podsuszone włosy spryskaj sprejem prostującym lub termoochronnym.

Prostowanie zacznij od spodnich warstw włosów (przy szyi, czole, uszach). Nabieraj je szczotką od spodu, przeczesując zdecydowanym ruchem od nasady po końce. Strumień powietrza suszarki kieruj na wierzch pasm - zawsze od nasady ku końcom.

Kosmetyczne wspomaganie

Na jakie włosy to sposób: szampony, odżywki, mleczka wygładzą pasma przesuszone i elektryzujące się.

Jak to zrobić: Do codziennej pielęgnacji wybieraj kosmetyki z keratyną, która stanowi naturalny budulec włosa. Wniknie ona do niego z szamponu czy odżywki, wypełniając nie tylko jego ubytki, ale i prostując go.

Sprawdzą się także kosmetyki z olejkami, np. arganowym, kokosowym. Odżywiają i wygładzają włosy.

Na suche włosy stosuj maski i spreje, które nawet przez kilka dni chronią włosy przed wilgocią, a więc skręceniem i puszeniem.

Laminowanie

Na jakie włosy to sposób: pasma puszące się i cienkie, szybko reagujące mocnym skrętem na wilgoć w powietrzu.

Jak to zrobić: 1 łyżkę żelatyny rozpuść w 3 łyżkach ciepłej wody. Dokładnie wymieszaj. Gdy roztwór ostygnie, dodaj łyżkę oleju. Płyn nanieś pasmo po paśmie na umyte wilgotne włosy. Owiń folią i ręcznikiem. Po 45 min spłucz.

Możesz też wykorzystać gotowe zestawy do laminowania. Uwaga! Włosy laminuj nie częściej niż co 4–5 myć.


Cięcie ułatwi prostowanie

Efekt prostowania utrzyma się dłużej, gdy włosy będą odpowiednio ścięte. Generalnie, im włosy cięższe, tym mają większą tendencję do zachowania prostej, gładkiej struktury. Fryzjerzy odradzają więc bardzo krótkie i mocno cieniowane fryzury.

Takie pasma są lekkie oraz mają tendencję do wywijania się i puszenia. Najlepiej, by końce włosów były ścięte równo. Dopuszczalne jest tzw. stopniowanie warstwowe, bez postrzępionych końcówek.

Tekst pochodzi z magazynu

Tina

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje