Przejdź na stronę główną Interia.pl

Jak farbować siwiejące włosy

​Z upływem czasu starzeją się i tracą naturalne pigmenty, które nadawały im kolor. Na szczęście można to ukryć, przywrócić ich barwę i poprawić ich kondycję.

1. Kiedy już poszarzały i widać siwe pasma

Zastosuj domowe płukanki, które pogłębią kolor i ożywią włosy. 

Przy małej ilości siwych włosów możesz użyć szamponu koloryzującego, farby bez amoniaku albo ziołowej. Jeśli to nie pomoże, stosuj farbę do trwałej koloryzacji. 

Wybierz kolor farby zbliżony do twojego. Unikaj czerwieni, rudości i mahoniu, bo na siwych wyjdą różowe! Jeśli włosy są ciemne, zastosuj domowe płukanki. 4 łyżki czarnej herbaty i po łyżce rozmarynu i szałwii zalej wrzątkiem (1,5 l). Parz przez 30 minut. Wypłucz czyprynę ostudzonym płynem. Albo garść miękkich łupin orzecha włoskiego czy łupin z cebuli zalej 2 szklankami wrzątku, parz godzinę i naparem wypłucz włosy. 

Siwiejące blondynki mogą używać niebieskiej lub fioletowej płukanki albo naparu z rumianku. 

2. Jeśli pojawiły się odrosty po poprzedniej farbie

Reklama

Zamaskuje je specjalny spray albo koloryzujący sztyft.

Zauważyłaś, że tuż przy skórze pojawił się już siwy kolor, ale nie masz czasu na farbowanie? Po umyciu i wysuszeniu głowy użyj sprayu, który je zamaskuje do pierwszego mycia głowy. Wystarczy dobrać kolor i spryskać nim odrosty lub siwe pasma, aby wydłużyć odstępy między farbowaniami. 

Możesz je też posmarować barwiącym sztyftem. Masz do wyboru aż 9 odcieni, dzięki którym szybko dobierzesz idealny ton - od kruczoczarnych po ciepłe brązy. Aby go zmyć, wystarczy delikatny szampon. 

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje