Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Jak dbać o stopy?

Pękające pięty, wrastające paznokcie. Twoje stopy mogą być na pokaz. Odrobina czasu i troskliwy pedikiur „poradzą sobie” z pękaniem pięt i wrastającymi paznokciami.

Zgrubienia usunięte bez żadnego wysiłku

Twarda skorupka często tworzy się na piętach. Ścieraj ją na sucho, nigdy po wymoczeniu stóp w wodzie. Kąpiel zmiękcza skórę i ułatwia usunięcie zgrubień, ale po niej jest ona napęczniała, a wtedy tarką usuwasz zbyt grubą warstwę naskórka, przyspieszając jego rogowacenie.

Reklama

Staraj się nie używać metalowych tarek, bo pozostawiają szorstkie zadziorki. Nie polecamy też pumeksu, bo jest skupiskiem bakterii.

Szybko i wygodnie pozbędziesz się twardego naskórka za pomocą elektrycznej tarki. Wystarczy jedno przekręcenie rączki, by uruchomić obrotową tarkę z mikrogranulkami ścierającymi. Lekko przykładasz ją do pięty lub podeszwy. Po chwili skóra staje się supergładka, bez zadziorków.

Jeśli masz drobne bruzdy, wygładzaj je tarką, przesuwając urządzenie tylko w jednym kierunku – równolegle do nich. Dzięki temu zapobiegniesz pęknięciom skóry. Potem wystarczy tylko wklepać krem i stopy będą przyjemnie miłe w dotyku.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje