Reklama

Reklama

Jak baby doll

Dziewczęce, świeże i niewinne fryzury rodem z lat 60. będą hitem lata. Jak wykonać kok w stylu Brigitte Bardot, radzi Leszek Czajka.

Styl baby doll to próba zrealizowania marzeń o wiecznym dzieciństwie. Fryzury z lat sześćdziesiątych niezwykle starannie upinano, najczęściej w natapirowany kok na czubku głowy. Moda wraca, ale zawsze w trochę zmienionej formie.

Reklama

Tym razem znów mamy koki, tyle że całość jest dużo bardziej bałaganiarska. Wprawdzie samo upięcie jest delikatnie wyczesane, ale włosy opadające na ramiona są w kontrolowanym nieładzie.

Jak uzyskać efekt nowoczesnej baby doll? Jeśli zależy nam na dodaniu objętości, zaraz po umyciu i podsuszeniu nawijamy włosy na wałki. W przypadku mocnych i gęstych wystarczy kilka pasm zakręcić na lokówce lub zawinąć na prostownicy. By upiąć kok, zbieramy włosy na czubku głowy, zaczynając od czoła.

Następnie podwijamy je i przypinamy spinkami. W stylu baby doll liczy się również kolor. Najlepiej jeśli będzie to tzw. dziecięcy blond, czyli świetlisty i lekko perłowy. Efekt musi być bardzo naturalny - ciemniejsze pasma mieszają się z jaśniejszymi.

PANI 6/2016

Tekst pochodzi z magazynu

PANI

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: fryzury

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje