Reklama

Reklama

Idealny kształt brwi

Źle dobrany zarys brwi może zmienić wyraz twarzy. Jaki więc kształt będzie dla nas najkorzystniejszy?

- Przed przystąpieniem do wyboru i regulowania zastanów się, jaki masz owal twarzy - radzi Aneta Błaszczak, wizażystka współpracująca z marką Lashbrow. Jej zdaniem najważniejszy w "projektowaniu" łuku brwiowego jest owal twarzy i osadzenie oczu.

Reklama

Równie istotne jest, by nie powielać ich zarysem kształtu twarzy. I tak na przykład - przy okrągłej twarzy brwi powinny mieć ostre kanty, i na odwrót - ostre rysy twarzy łagodzimy zaokrąglonym kształtem łuku brwiowego.

A tak wyznaczysz:

Początek brwi - przyłóż pędzelek, patyczek wzdłuż skrzydełek nosa i wewnętrznych kącików oka w linii prostej, tak by koniec dotykał brwi.

Łuk wzniesienia brwi powinien znajdować się w odległości 2/3 od początku brwi i być ich najwyższym punktem. Nie może być zbyt ostry i powinien się zwężać ku końcowi.

Wyznacz koniec - poprowadź linię od skrzydełka nosa przez zewnętrzny kącik oka. Tu brew powinna być cieńsza i zajmować 1/3 długości.

Twarz trójkątna

 By czoło wydawało się węższe, brwi muszą unosić się lekko ku górze przy końcach. Początki zagęszczamy.

Twarz okrągła

Najlepsze są brwi o kształcie lekkiego trójkąta, wyostrzone, z mocniejszym zaznaczeniem łuku wzniesienia (nie okrągłe!).

Twarz podłużna

Najkorzystniejsze są szerokie brwi - niemal proste, a na końcach delikatnie opadające. Taka linia skróci twarz.

Twarz kwadratowa

Kształt łuku brwiowego musi osłabić rysy. Dlatego brwi powinny być łagodne, nieco okrągłe.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje