Przejdź na stronę główną Interia.pl

Grzywka na oko

Długie, przysłaniające brwi. Najmodniejsze grzywki w tym sezonie... wpadają w oko! Nasz ekspert podpowiada, do kogo najlepiej pasują.

Długa grzywka jest mocnym trendem jesieni. Jednak dostosowanie jej formy do typu urody to spore wyzwanie. W jej doborze weź pod uwagę kształt swojej twarzy. Jeśli jest okrągła lub kwadratowa, zdecyduj się na skośną grzywkę, która wysmukli i ukryje defekty. Taki efekt osiągniesz też, robiąc na niej przedziałek z boku. Przy twarzy pociągłej sprawdzi się grzywka prosta, opierająca się na brwiach. Skróci optycznie twarz, a dodatkowo pięknie podkreśli oczy.

Reklama

Chcesz uwydatnić kości policzkowe? Zdecyduj się na wersję długą z przedziałkiem na środku - warto wtedy włosy wywinąć do tyłu. Unikaj grzywki, jeśli masz wydatny nos, bo przy zasłoniętym czole będzie jeszcze bardziej widoczny.

Również przy niskim czole powinnaś zrezygnować z tego typu fryzur, gdyż grzywka skraca twarz. Jeśli masz tzw. wicherek, nie poradzisz sobie z nią podczas układania. Możesz za to wykorzystać modę na puszyste upięcia w stylu lat 50.

Dobrawa Piękos- Szymańska stylistka, projektantka fryzur

SHOW 21/2013

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje