Reklama

Reklama

Gładkość lasera – o włos od ideału

To już ostatni dzwonek, aby skorzystać z depilacji laserowej i latem zachwycać gładkim ciałem. Eksperci rozprawiają się z najpopularniejszymi faktami i mitami na temat epilacji.

Pora roku ma znaczenie - FAKT 

Reklama

Wiosna to ostatni dzwonek na wykonanie epilacji laserowej. O ile latem silne nasłonecznienie może spowodować podrażnienia skóry, o tyle teraz ryzyko maleje. Dlaczego tak się dzieje? - Większość zabiegów laserowych powoduje powstanie procesów zapalnych. To sprawia, że skóra jest narażona na różnego rodzaju przebarwienia - mówi Dorota Kliszewska, ekspert technik laserowych w Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed we Wrocławiu. - Wyjątek stanowią technologie frakcyjne oferowane przez platformę laserową eMax, które można również wykonywać latem - dodaje.   

Epilacja może być stosowany na skórze opalonej - MIT 

Opalenizna jest przeciwwskazaniem do stosowania epilacji. Światło lasera zamiast popłynąć prosto do mieszka włosowego i zniszczyć go, rozproszy się na skórze i dojdzie do podrażnienia (oparzenie, odbarwienie). Przeciwwskazaniem jest również stosowanie preparatów brązujących i samoopalających. - Po ekspozycji skóry na słońce należy odczekać minimum miesiąc, aby móc przystąpić do zabiegu. Warto to skonsultować z ekspertem wykonującym zabieg - mówi Magdalena Nawrocka, fizjoterapeutka w Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed we Wrocławiu.   

Epilacja jest skuteczniejsza od tradycyjnych metod - FAKT 

Tradycyjne metody (golenie, depilator, wosk) dają krótkotrwałe i mało satysfakcjonujące efekty. Dodatkowo niosą ryzyko wrastania włosów, przebarwień i reakcji alergicznych. - Epilacja jest wolna od tych zagrożeń, a przy tym jest metodą szybką, bezinwazyjną i praktycznie bezbolesną. Pozwala na trwałą redukcję niechcianego owłosienia w bezpieczny sposób, z dowolnych części ciała - od twarzy (na przykład wąsik, uszy, broda czy policzki), przez pachy, ramiona, dłonie, po nogi i bikini - dodaje Magdalena Nawrocka.      

Laserem można zlikwidować jasne włosy - FAKT 

Im włosy jaśniejsze, tym trudniej o dobry efekt, ale istnieją technologie, które wykazują się wysoką skutecznością nawet w takim przypadku. W celu usunięcia włosów blond i cienkich, eksperci polecają laser eMax, który łączy światło lasera diodowego z radiofrekwencją. - Światło lasera, wykorzystując barwnik zawarty we włosie, biegnie aż do cebulki, niszcząc ją. Radiofrekwencja dogrzewa okolicę cebulek włosa, przy czym jest niezależna od obecności barwnika. Dlatego eMax pozwala na zwiększenie skuteczności zabiegu - wyjaśnia Dorota Kliszewska.

Laser laserowi nierówny - FAKT 

Rosnącą popularnością cieszą się lasery do domowej depilacji. - Takie urządzenia to najczęściej nie lasery, tylko urządzenia IPL. Ze względu bezpieczeństwa mają bardzo małą moc. Ich systemy filtrowania różnią się znacznie od tych w profesjonalnym sprzęcie. Efektywność tego typu urządzeń jest mała. Często rezultatem jest po prostu osłabienie włosów - mówi Dorota Kliszewska. Jeśli pacjent chce pozbyć się skutecznie włosów, powinien poddać się zabiegom z użyciem wysokiej klasy sprzętu medycznego, a taki można znaleźć jedynie w renomowanych ośrodkach medycznych.   

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje