Reklama

Reklama

Farbujemy włosy

Wybierz najlepszą metodę i zrób to sama.

Gdy zabieg wyda ci się za trudny, pomóc może koleżanka.

Reklama

Przy wyborze farby kieruj się swoim typem urody. Pamiętaj, że obecnie do pasemek i balejażu nie stosuje się kolorów kontrastowych, ale z jednej gamy kolorystycznej. Dzięki temu czupryna wygląda bardzo naturalnie.

Pasemka - barwne refleksy

Zamaskują pierwsze siwe kosmyki, dadzą refleksy na całej czuprynie.

Wskazania: pasemka zrobione przez czepek poleca się paniom, które mają włosy niezbyt gęste (zabieg optycznie dodaje objętości pasmom). Najlepsze efekty daje barwienie pasm bardzo krótkich.

Czego potrzebujesz: czepek do pasemek (kupisz w sklepie fryzjerskim), szydełko, trwała farba, pędzel, grzebień.

Jak wykonać zabieg: wyszczotkuj włosy, zaczesz je do tyłu, załóż czepek. Szydełkiem wyciągnij pasemka i rozczesz je. Pędzlem nałóż farbę. Przeczesz włosy, by preparat pokrył je aż po końce. Po określonym czasie spłucz włosy i umyj je (to ułatwi zdjęcie czepka).

Balejaż - tęcza we włosach

Znakomity sposób na ożywienie czupryny i maskowanie siwizny.

Wskazania: zabieg polecany dla pasm półdługich i matowych oraz dla delikatnych i siwych (wtedy najpierw całą czuprynę farbuje się na jeden kolor).

Czego potrzebujesz: paski folii o szerokości ok. 8 cm i dwa razy dłuższe niż włosy, grzebień ze szpikulcem, trwała farba, klamerki.

Jak wykonać zabieg: zrób przedziałek. Podepnij wierzchnią warstwę pasm. Farbę nakładaj od tyłu głowy. Po kolei oddzielaj pasemka, z każdego wybieraj po 3 cieniutkie kosmyki. Podkładaj pod nie folię i nanoś farbę. Nakrywaj pasmo folią i zawijaj je po bokach. Potem zrób pasemka z boku twarzy, na wierzchniej warstwie pasm i grzywce.

Jednolita farba - siła koloru

Najprostsza metoda odmiany czupryny i ukrycia odrostów.

Wskazania: jednolite kolory najlepiej wyglądają na włosach krótkich, grubych i mocnych z natury. Dobrze zamaskują też dużą siwiznę (w 80-100 proc.).

Czego potrzebujesz: trwała farba, pędzel (lub aplikator), grzebień.

Jak wykonać zabieg: zrób regularny przedziałek. Oddzielaj pasmo po paśmie, nakładaj farbę przy skórze i przeciągaj do połowy pasma. Resztę farby wmasuj w końce włosów.

Tina 9 /2010

Tekst pochodzi z magazynu

Tina

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje