Reklama

Reklama

Doktor rybka

To, co kiedyś oferowały zagraniczne kurorty, mamy już u nas.Zabiegi z udziałem rybek Garra Rufa pojawiły się w niektórych salonach kosmetycznych i odnowy biologicznej.

Rybki usuwają nadmierne rogowacenie łokci, pięt i dłoni, jednocześnie delikatnie masują skórę. Wytwarzają przy tym enzym (ditranol), który działa przeciwzapalnie i łagodzi podrażnienia. Zabieg pomaga więc w zwalczaniu łuszczycy, wyprysków i zapalenia skóry.

Rybka kosmetolog

Reklama

Garra Rufa to inaczej brzana ssąca. Jest to niewielka rybka (osiąga rozmiar od kilku do 10 cm). Ten gatunek ryb występuje w ciepłych wodach Iraku, Turcji, Iranu, Syrii, Izraela i Jordanii. Garra Rufa nazywana jest Doktorem Rybką lub Rybką Kosmetologiem.

Legenda mówi o pastuszkach, którzy odpoczywali przy górskim strumieniu. Dla ochłody włożyli nogi do wody. Podpłynęły do nich rybki i delikatnie skubiąc sprawiły, że poczuli ulgę w obolałych stopach.

Szybko i ekologicznie

Do jednego zabiegu wykorzystuje się kilkadziesiąt Garra Rufa. Po zanurzeniu dłoni lub nóg w akwarium, rybki natychmiast podpływają i podszczypują pyszczkami (nie mają zębów). Zjadają martwy naskórek, nie uszkadzając zdrowej skóry. Sesja trwa ok. 15 min.

Zabieg z użyciem rybek Garra Rufa jest bezpiecznym i naturalnym peelingiem. Poprawia kondycję i wygląd skóry.

Aby nie wytruć rybek, przed zabiegiem nie powinno się stosować kremów do rąk i nóg. Lepiej też w przeddzień nie malować paznokci. Peeling nóg kosztuje ok. 50 zł.

JOG

Tele tydzień 43/2011

Dowiedz się więcej na temat: Garra Rufa | rybki | pedicure

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje