Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Do koloru

Jeden z kluczy, według którego warto wybierać szampon i odżywkę? Kolor włosów. Dlaczego? Bo nowe kosmetyki nie tylko pielęgnują, ale też przedłużają efekt farbowania i podkreślają naturalny odcień włosów.

Kawa lub czekolada

Trwałość różnych odcieni brązu w przypadku włosów farbowanych zależy od ich kondycji. Zazwyczaj już po kilku myciach kolor nieco jaśnieje. Z czasem nawet czekoladowy brąz staje się rudawy. Jak to możliwe? Z włosów farbowanych jako pierwsze znikają ciemne pigmenty.

Reklama

Przeznaczone do nich szampony i odżywki to opóźniają - zawierają oleje czy silikony domykające łuski włosów i chroniące barwnik przez wypłukaniem. Za to preparaty stworzone specjalnie do włosów brązowych dodatkowo uzupełniają ubytki pigmentów. Zawierają wzmacniający kolor (i ten sztuczny, i naturalny) ekstrakt z henny oraz drobinki pereł, dzięki którym odcień wydaje się intensywniejszy.

Kuzyni czerwieni

Farby rude, miedziane, wiśniowe najszybciej znikają z włosów. Dlaczego? Bo czerwone pigmenty są wyjątkowo wrażliwe na promienie UV. Pod ich wpływem bledną. Dodatkowo, jak każdy barwnik, podczas mycia stopniowo się wypłukują.

Dlatego kosmetyki do pielęgnacji włosów rudych nie tylko wzmacniają i utrwalają kolor (tak działa wyciąg z henny lub granatu), ale też zawierają przeciwsłoneczne filtry. Przed spłukaniem i szampon, i odżywkę zostaw na 2-3 minuty na włosach, daj składnikom czas, by w nie wniknąć. Tego typu kosmetyki mogą barwić skórę na pomarańczowo. Po ich użyciu umyj starannie dłoni.

Białe złoto i platyna

Takie kolory z czasem ciemnieją i żółkną. Dzieje się tak, ponieważ za chłodny, jasny odcień blondu odpowiadają dodawane do farb niebieskawe pigmenty. A te szybko "uciekają" przez rozchylone rozjaśnianiem łuski i odsłaniają żółtawy kolor odbarwionych włosów.

Rozwiązanie: szampon z niewielką porcją fioletowych pigmentów. Przed użyciem przetestuj go za uchem - barwniki mogą podrażniać skórę. I wysuszać włosy, dlatego nie stosuj szamponu częściej niż dwa razy w tygodniu. Na co dzień używaj kosmetyków dla blondynek z odżywczymi masłami, olejami, rozjaśniającym wyciągiem z rumianku.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje