Przejdź na stronę główną Interia.pl

Długie włosy w kilka minut

Powodów, dla których chcesz przedłużyć włosy może być wiele. Równie dużo jest możliwości, aby spełnić to pragnienie.

Są trzy rodzaje przedłużania włosów: na klips, doczepianie włosów i doklejanie pasm. Wśród nich zaś jest wiele metod. Różnią się one od siebie pracochłonnością, ceną i trwałością.

Reklama

Doczepia się włosy naturalne (indyjskie, europejskie) i sztuczne. Koszt jednego pasemka to ok. 20 zł. Sztuczne włosy są tańsze.

Klipsy z doczepionymi pasmami przypina się wsuwkami lub spinkami. Ta metoda jest tania i mało czasochłonna. Włosy można doczepiać samodzielnie.

W metodzie przez przypinanie pojedyncze pasma włosów są doczepiane do naturalnych, za pomocą plastiku lub keratyny. Zabieg może być przeprowadzany na zimno lub ciepło. Wykorzystuje się do tego celu ultradźwięki, skompresowane powietrze lub laser. Na zimno można doczepiać pasma na metalowych lub plastikowych rękawach. Umieszcza się je na naturalnych włosach za pomocą specjalnych szczypiec. Można również do naturalnych włosów wplatać lub doszywać pasma. Jest to bardzo pracochłonne.

Metoda doklejania polega na przyczepianiu (za pomocą kleju silikonowego) do naturalnych włosów pęku sztucznych, który doszyto lub przyklejono do specjalnego paska.

Po przedłużeniu fryzura potrzebuje profesjonalnej pielęgnacji. Specjalistyczne kosmetyki można kupić w salonach fryzjerskich. Kosztują kilkadziesiąt złotych, np. szampon 30-40 zł.

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje