Reklama

Reklama

Dłonie na pokaz

Jeśli nie będziesz o nie dbała, bez skrupułów zdradzą twój wiek. Poświęć im trochę czasu.

Kremy na co dzień

Skóra na dłoniach jest wyjątkowo cienka i delikatna, a przez to bardziej narażona na działanie niekorzystnych czynników, takich jak wiatr, promieniowanie UV (czyli słońce), mróz, a przede wszystkim detergenty, czyli środki do czyszczenia, mycia i szorowania.

Reklama

By chronić dłonie trzeba nosić rękawiczki, gdy tylko zrobi się chłodno, a gumowych używać zawsze podczas prac domowych, takich jak zmywanie naczyń. Skóra na rękach będzie gładka, jeśli będziesz smarować ją kremem po każdym umyciu. Postaw tubkę kosmetyku w pracy na biurku, w łazience, w kuchni przy zlewie, miej zawsze w torebce.

Odmładzanie w gabinecie

Gdy na dłoniach widać oznaki upływającego czasu, nie pomaga systematyczna pielęgnacja i domowe sposoby, wybierz się do specjalisty. W salonie kosmetycznym lub gabinecie dermatologa wybierzesz zabieg najlepszy dla ciebie.

1. Roll-CIT jest urządzeniem, które służy do mikronakłuwania skóry. Dzięki temu zwiększa się przenikanie składników aktywnych w głąb skóry aż o 10 000 razy! Mikronakłuwanie w połączeniu z indywidualnie dobranymi ampułkami zwiększa produkcję kolagenu i napina skórę na dłoniach, odmładzając ją w ten sposób.

2. Radiesse polega na ostrzykiwaniu dłoni preparatem wypełniającym, w którego skład wchodzi hydroksyapatyt wapnia. Rezultaty odmłodzenia dłoni są widoczne natychmiast i utrzymują się zazwyczaj przez rok, a czasem nawet dłużej.

Intensywna kuracja

Raz lub nawet dwa razy w tygodniu warto poświęcić dłoniom trochę więcej czasu. Wieczorem zrób dłoniom delikatny peeling. Użyj gotowego kosmetyku lub nałóż na dłonie oliwę wymieszaną z cukrem trzcinowym i masuj 2-3 minuty. Następnie posmaruj skórę grubą warstwą kremu odżywczego albo maseczką do rąk, nałóż rękawiczki i idź spać.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje