Reklama

Reklama

Depilacja bez podrażnień

Sprawdzone sposoby na gładką skórę.

Zaczerwieniona skóra, wysypka, ropne krostki i uczucie pieczenie często pojawiają się po nieprawidłowo przeprowadzonej depilacji. Szczególnie jeśli masz skórę wrażliwą. Co możesz zrobić, by po depilacji była gładka i bez skazy?

Golenie maszynką

Reklama

Nieprawidłowo przeprowadzone skutkuje krostkami, czerwonymi plamkami, skaleczeniami i swędzeniem. Dlatego zawsze używaj ostrej maszynki, tępa ciągnie włoski i podrażnia skórę. Maszynka musi się gładko poruszać po skórze, stara, nieostra, spowoduje otarcia.

Wrażliwe okolice depiluj powoli i ostrożnie, ale przejedź maszynką tylko raz. Kilkakrotne "poprawianie" wywoła pieczenie i zaczerwienienie. Nie należy golić skóry na sucho! Stosuj pianki, kremy i olejki do golenia. W sytuacji awaryjnej wykorzystaj odżywkę do włosów - da maszynce potrzebny poślizg, nie wysuszy skóry. Nie ustawiaj maszynki "pod włos". To bardzo często wywołuje podrażnienie skóry.

Woskowanie

Wosk może uczulać, dlatego na 48 godzin przed planowanym zabiegiem zrób test. Wykonaj nim depilację na niewidocznym fragmencie skóry. Dzień przed depilacją woskiem zrób piling, aby zapobiec wrastaniu włosków, a bezpośrednio przed zabiegiem dokładnie oczyść skórę. Po depilacji plastrami lub gorącym woskiem przetrzyj skórę oliwką - zmyjesz resztki wosku i złagodzisz podrażnienia. Następnie "wycisz" skórę kosmetykiem chłodzącym lub zimnymi okładami. Jeśli skóra zacznie piec, nałóż balsam łagodzący po depilacji, najlepiej z panthenolem, wyciągiem z aloesu i alantoiną.

Krem do depilacji

Jego zadaniem jest rozpuszczenie włosa, dlatego niektóre kremy mogą delikatną skórę lekko poparzyć. Zaczerwienienia zazwyczaj znikają po kilku godzinach, ale można w ogóle do nich nie dopuścić. Przed zastosowaniem kremu wykonaj test, czy preparat nie powoduje u ciebie reakcji alergicznych. Jeśli masz cieńsze włoski, wystarczy delikatniejszy w działaniu krem przeznaczony do skóry wrażliwej i okolic intymnych. Nie wcieraj kremu w skórę, ani podczas nanoszenia, ani w trakcie usuwania go z włosami. Nie trzymaj preparatu na skórze dłużej, niż zaleca producent.

Depilator

Wyrywanie włosków z cebulkami może prowadzić do pojawienia się krostek. Aby temu zapobiec (a także zminimalizować ból), depilację zawsze poprzedzaj ciepłą kąpielą, a na koniec spłucz skórę zimną wodą. Aby skóra po depilacji nie była czerwona i obrzęknięta, warto zakupić depilator z nasadką chłodzącą lub masującą. Po depilacji dobrze jest dodatkowo ochłodzić skórę kostką lodu zawiniętą w chusteczkę. Można też zastosować balsam po depilacji. Aby wzmocnić jego działanie, włóż go wcześniej do lodówki.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje