Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Czy to trądzik dorosłych?

​Inaczej niż u osób młodych, występuje w dolnej części twarzy. Do jego powstania znacznie przyczynia się nieodpowiedni styl życia...

Objawia się powstawaniem zmian, zaskórników, krost, wyprysków najczęściej w okolicach żuchwy, brody i szyi, czasem na dekolcie i plecach. Przyczyną trądziku mogą być wahania hormonalne, ale zwykle wywołuje go styl życia: narażenie na przewlekły stres i silne emocje oraz niewłaściwa dieta. 

Reklama

Zgubna jest w niej m.in. wysoka zawartość cukrów, przyczyniająca się do stanów zapalnych w organizmie oraz wzrostu produkcji androgenów, które potęgują pracę gruczołów łojowych. 

Duży udział w rozwoju choroby może mieć też nadwrażliwość organizmu na zanieczyszczenie powietrza, mocno przetworzoną żywność czy źle dobrane kosmetyki. Zmiany powstające na skórze w dojrzałym wieku dość ciężko się leczą - naskórek szybciej rogowacieje, jest twardszy, a ropne nacieki nie mogą łatwo wydostawać się na zewnątrz. Warto wybrać się do dermatologa. Na szczęście uciążliwy problem złagodzą też domowe leki i zmiana nawyków. 

Wsparcie od wewnątrz

Ziele krwawnika doskonale wysusza wykwity na skórze. Łyżeczkę suszu zalej szklanką wrzątku i odstaw na 15 minut do zaparzenia. Spożywaj 2-3 razy dziennie. 

Zmiany skórne złagodzi kłącze perzu. Łyżkę suszonych pędów zalej wrzątkiem i zaparzaj przez kwadrans. Pij 2 razy w ciągu doby - na czczo oraz godzinę po kolacji. 

Zielony owies ma działanie przeciwzapalne, przyspiesza również gojenie się skóry. Dwa razy dziennie wymieszaj łyżeczkę sproszkowanego zielonego owsa w szklankę letniej wody i wypij. 

Pomocny jest też nagietek. Łyżkę kwiatów zalej szklanką wrzątku. Zaparzaj przez 10 minut, przecedź. Pij 2 razy dziennie po pół szklanki. 

>>> Czytaj dalej na kolejnej stronie <<<

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje