Reklama

Reklama

Ćwicz w ten sposób, a będziesz miała fantastyczne nogi!

Większość kobiet marzy o zgrabnych nogach i pięknych pośladkach, jednak często nie wiemy, jak sprawić, by wyglądały atrakcyjnie. Jeżeli ty też nie jesteś zadowolona ze swoich dolnych partii ciała, to koniecznie wypróbuj to ćwiczenie!

Nogi to jedna z tych partii ciała, na które od razu zwraca się uwagę. Większość pań marzy o tym, aby nadać im smukły kształt, a przy okazji wyrzeźbić pośladki. Czy istnieje ćwiczenie, które pomoże upiększyć nam dolne partie ciała? Oczywiście, że tak. 

Reklama

Jest ich całkiem sporo, jednak wielu zwolenników zdrowego trybu życia poleca szczególnie jedno z nich, bo jest bardzo przyjemne i proste w wykonaniu. 

Bez trudu sobie z nim poradzisz! 

Aby pozbyć się tkanki tłuszczowej z okolicy ud i pięknie wyrzeźbić łydki oraz pośladki, warto codziennie kłaść się na boku i wykonywać podnoszenia nóg. Najlepiej robić to na płaskiej powierzchni, np. na macie do ćwiczeń. 

Należy zwrócić uwagę na postawę ciała. Plecy powinny być wyprostowane, a mięśnie brzucha napięte. Nie powinno się za to dociskać na siłę talii do maty. Niech zostanie zachowana przestrzeń. 

Zewnętrzną nogę należy unieść do góry i przez kilka sekund ją przytrzymać, a następnie opuścić. Dobrze jest wykonać około 10 powtórzeń, a następnie obrócić się i zmienić stronę. 

Wystarczy wykonać taką serię trzy lub cztery razy. Dla wytrwałych poleca się specjalną wersję, wymagającą wykorzystania taśmy do ćwiczeń, która powinna znaleźć się wokół kostek, ale nie może krępować przy tym ruchów. 

Nogi trzeba unosić do momentu, aż taśma będzie odpowiednio napięta. Pamiętaj, aby nie robić nic na siłę. Nie wykonuj zbyt wielu powtórzeń, jeżeli nie masz już siły. Najlepiej stopniowo zwiększaj ich ilość. 

Zobacz także:

Dowiedz się więcej na temat: nogi | ćwiczenia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje