Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Cudowna borowina

Poznaj sposób na jędrną skórę.

Co to jest i jak działa?

Borowina to jeden z najcenniejszych rodzimych składników kosmetycznych. Jest rodzajem leczniczego torfu, który powstał z obumarłej roślinności bagiennej. Polska borowina jest bardzo dobrej jakości, zupełnie nieskażona zanieczyszczeniami.

Reklama

Masa borowinowa rozgrzewa skórę, pod wpływem czego toksyny wydostają się na zewnątrz wraz z potem, a oczyszczona skóra skuteczniej przyjmuje zawarte w borowinie składniki.

Ma działanie detoksykujące, pomaga spalić nadmiar tkanki tłuszczowej, silnie ujędrnia skórę, niweluje cellulit i rozstępy. Po zabiegu borowinowym skóra staje się gładka i bardziej elastyczna.

Borowina zawiera: potas, brom, żelazo, magnez, cynk, enzymy, aminokwasy i fitohormony. W naturalnej postaci borowina jest gruboziarnista i nie nadaje się do zabiegów kosmetycznych. Wymaga rozdrobnienia.

Nie dla każdego

Przeciwwskazaniem dla stosowania borowiny w dużym stężeniu, w jakim używa się jej w gabinetach kosmetycznych i uzdrowiskach, są: nowotwory, ciąża, gruźlica, nadczynność tarczycy, stany zapalne, kruche naczynia krwionośne, żylaki, niewydolność krążenia, nadciśnienie i niskie ciśnienie, miażdżyca, choroby nerek, serca, cukrzyca, zapalenie stawów, niektóre choroby układu oddechowego i układu moczowego.

Zagrożenia nie stanowią kosmetyki na bazie borowiny, bo mają niskie stężenie leczniczego torfu.

Domowe SPA

Kąpiel oczyszczająco - ujędrniająca

W wodzie o temperaturze 38°C rozpuść borowinową pastę i sól. Wejdź do wanny na 15-20 minut (pierwsza kąpiel powinna trwać 10-15 minut). Osusz ciało i połóż się na 30-60 minut (taka kąpiel nieco osłabia). Po 10 zabiegach zrób 10-dniową przerwę. Kąpiel poprawia krążenie krwi, usuwa z tkanek produkty przemiany materii, oczyszcza organizm, odżywia, dotlenia i ujędrnia skórę. Przed zabiegiem warto wypić większą ilość wody mineralnej.

Antycellulitowy okład

Podgrzej borowinę do około 40°C. Nakładaj pastę grubą warstwą na oczyszczoną skórę w miejscach objętych cellulitem. By nie tracić ciepła, owiń ciało w folię spożywczą i przykryj kocem. Po 30 min. zmyj borowinę.

Taki zabieg poprawia krążenie krwi, dotlenia komórki i usuwa toksyny, a bogactwo soli mineralnych korzystnie wpływa na skórę.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje