Przejdź na stronę główną Interia.pl

​Bańki chińskie - najlepszy sposób na cellulit?

Masaż bańkami chińskimi to element wschodniej tradycji leczniczej od tysięcy lat. W Europie są one stosowane głównie przy przeziębieniach, lecz w Chinach narzędzie to pełni także wiele innych ról.

 Obecnie używa się tzw. baniek akupunkturowych, które umieszczone w odpowiednich miejscach na ciele mają pozytywny wpływ na konkretne bóle i stany zapalne. Poprzez uciskanie konkretnych punktów wspomagane jest krążenie energii życiowej Qi i poprawia się samopoczucie pacjenta.

Na czym polega technika masażu bańkami chińskimi?

Reklama

Technika masażu bańkami chińskimi polega na symetrycznym przystawianiu zasysających skórę baniek do skóry osoby chorej. Zmniejszają one napięcie mięśniowe sprawiając, że pacjent czuje się rozluźniony, a jego dolegliwości stopniowo ustępują. Przed wykonaniem zabiegu należy dokładnie posmarować ciało oliwką, aby stało się odpowiednio natłuszczone. 

Następnie, korzystając z największych baniek, wykonuje się długie i okrężne pociągnięcia w kierunku węzłów chłonnych. Pobudzone zostaje w ten sposób krążenie krwi, a skóra naciągnięta i uelastyczniona. Masaż trwa nie dłużej niż godzinę i nie należy go stosować częściej niż co dwa dni.

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje