Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Bakuchiol opóźnia starzenie się skóry

Ten nowy składnik kosmetyków przeciwzmarszczkowych nazywany jest następcą retinolu. Jednak w odróżnieniu od niego – jest łagodniejszy.

Mniej wtajemniczonym paniom wyjaśniamy - retinol to witamina A w czystej postaci i jedna z najsilniejszych substancji przeciwzmarszczkowych - pobudza skórę do odnowy. Pod jego wpływem zmarszczki od wewnątrz wypełniają się i są mniej widoczne na powierzchni.

Reklama

Im wyższe jego stężenie w kremie, tym kosmetyk skuteczniej działa, ale i może nas podrażniać, wywoływać zaczerwienienie, łuszczenie i pieczenie. Dlatego preparaty z nim (zwłaszcza, gdy stężenie jest wysokie) należy wprowadzać stopniowo - najpierw raz w tygodniu, potem dwa razy, trzy w tygodniu... Retinol na twarz należy stosować wyłącznie na noc, a krem z tym składnikiem należy przechowywać z dala od naturalnego światła.


Pamiętaj: Po preparaty zawierające wysokie stężenie retinolu nie powinny sięgać kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Jednak większość kosmetyków dostępnych w drogeriach ma niskie stężenie tego związku. 

Dowiedz się więcej na temat: Piękno | skóra | zdrowie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje