Reklama

5 błędów w makijażu, które natychmiast cię postarzą

Makijaż może odmłodzić nas w kilka minut, ale nałożony nieprawidłowo niepotrzebnie doda kilka lat. Powiedzenie "mniej znaczy więcej" sprawdza się również w przypadku makijażu, co nie znaczy, że pominięcie niektórych etapów da najlepsze efekty. Jak uzyskać równowagę, która pozwoli wyciągnąć z twarzy to, co najlepsze? Oto 5 najczęstszych błędów, których koniecznie należy cię wystrzegać.

1.   Źle dobrany podkład

 Podkład to jeden z najważniejszych kosmetyków, który odpowiada za sukces lub porażkę całego makijażu. Nakładanie podkładu to krok, którego nie należy pomijać - dobrze zaaplikowany wyrówna koloryt, ukryje drobne niedoskonałości i podniesie trwałość makijażu.  Źle nałożony sprawi, że twarz będzie wyglądała jak maska.

Jak podejść do tego wyzwania? Najważniejszy jest dobór odpowiedniego koloru, który powinien być maksymalnie zbliżony do naturalnego koloru skóry lub o ton jaśniejszy. Istotna jest również konsystencja - z wiekiem, kiedy na twarzy pojawiają się pierwsze zmarszczki,  wybieramy coraz lżejszą konsystencję.  Ciężki podkład tylko podkreśli zmarszczki.

Reklama

Ostateczny sukces zagwarantuje prawidłowe nałożenie kosmetyku - równomierne, bez nadmiaru i ostrych przejść na linii żuchwy lub dekoltu.

2.  Za dużo korektora

Korektory pomagają ukryć drobne niedoskonałości: cienie pod oczyma, zaczerwienienia, plamy, ale należy stosować je z rozsądkiem. Nadmiar może nadać twarzy dziwaczny wygląd: nienaturalnie białe półksiężyce pod oczyma, zielone lub żółte plamy w miejscach nieumiejętnego maskowania zaczerwienień i przebarwień nie dodadzą urody.

Jednak największym błędem jest próba zamaskowania zmarszczek za pomocą korektora. Ten zabieg daje efekt przeciwny do zamierzonego - w miarę jak korektor wysycha i kruszy się, zmarszczki stają się coraz bardziej widoczne.

Co zatem robić? Nałóż odrobinę jasnego korektora w wewnętrznych kącikach i  zadbaj o odpowiednie nawilżenie skóry w okolicach oczu.

3. Zbyt ciemna szminka

Ciemne, wpadające w odcienie brązu szminki podkreślą przebarwienia: i te na skórze i te na zębach. Szczególnie niekorzystnie będą się prezentować na ustach wąskich. Tony różowe - przeciwnie, będą działały odmładzająco. Jeśli decydujesz się na modne nasycone odcienie wina, unikaj kolorów matowych i nigdy nie zapominaj wykończyć makijażu błyszczykiem, który sprawi, że usta będą wydawały się pełniejsze i jędrniejsze.

4.  Kredka wyłącznie na dolnej powiece

Trudno powiedzieć skąd pomysł na taki makijaż, ale sporo kobiet wciąż podkreśla linię rzęs na dolnej powiece czarną kredką. Nie wygląda to dobrze i dodatkowo postarza twarz, jak wszystkie linie wiodące ku dołowi. W makijażu oka  watro skoncentrować się na górnej powiece - zastosować eye-liner (cienka linia tuż u nasady rzęs), cień, mocniej wytuszować rzęsy, co sprawi, że oczy będą wydawały się większe, bardziej "uniesione" a twarz młodsza. Dolną powiekę traktujemy delikatniej  odrobina kredki w kąciku i muśnięcie mascary wystarczy, by uzyskać świeży "otwarty" look.

5.  Źle zdefiniowane brwi

Z wiekiem włoski stają się coraz delikatniejsze i słabiej widoczne, lata regulacji też mogły odbić się na ich kondycji. Aby uzyskać młodzieńczy wygląd nie zapomnij podkreślić linii brwi, co optycznie powiększy powiekę i podciągnie ją do góry. Aby efekt nie był karykaturalny, kolor kosmetyków do podkreślania brwi (kredka, cień, żel) powinien być zbliżony do naturalnego odcienia brwi, a sposób nakładania precyzyjny, polegający raczej na uzupełnieniu łuku (wypełnianie prześwitów) niż wyrysowaniu brwi na nowo.

 IG

Zobacz także:

Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy