Reklama

Reklama

10 faktów o depilacji, które powinnaś znać

Co robić, by cieszyć się zadbaną skórą bez zbędnych włosków? Jaką metodę depilacji wybrać, by zapewnić sobie komfort i doskonałe efekty?

Wraz z dr Justine Hextall, ekspertem firmy Braun, przedstawiamy wam tajniki skutecznej pielęgnacji oraz praktyczne wskazówki, które pomogą indywidualnie dobrać najlepszy sposób usuwania włosków w warunkach domowych. Zdradzamy też kilka praktycznych trików, dzięki którym depilacja stanie się pozytywnym doświadczeniem.

Reklama

Delikatny środek myjący i odpowiednie nawilżanie to podstawa dobrej pielęgnacji skóry

Odczuwasz napięcie skóry po umyciu? Choć napięta skóra powoduje, że wyglądamy lepiej, to nie jest dobry sygnał. Nasza skóra właśnie zmieniła swoje naturalne ph. Wiele środków myjących, szczególnie tych pieniących się, zmienia naturalne, kwaśnie ph i narusza barierę ochronną skóry.  Powoduje to jej szybsze wysuszenie się i potrzebę użycia kremu nawilżającego.

- Nie ma lepszego środka nawilżającego na świecie niż nienaruszona bariera ochronna skóry - twierdzi dermatolog Justine Hextall, ekspert firmy Braun.  -  Kiedyś sama używałam bardzo drogich kremów nawilżających, a jednak moja skóra wciąż była nieco podrażniona. To zmieniło się, kiedy trafiłam na środek myjący nie naruszający bariery ochronnej i już po kilku dniach moja skóra była zupełnie inna. Okazało się, że nie muszę używać wymyślnych kremów. Zrozumiałam też, że środek myjący, który uważałam za delikatny, w rzeczywistości podrażniał moją skórę.

Podstawą dobrej pielęgnacji jest stosowanie środka myjącego, który usunie zanieczyszczenia, ale nie naruszy bariery ochronnej skóry.  Dotyczy to nie tylko mycia twarzy, ale także mycia skóry przed depilacją, ponieważ jeśli bariera ochronna będzie nienaruszona, skóra będzie o wiele mniej podatna na podrażnienia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje