Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Usta w dobrym kolorze

Precyzyjnym makijażem możesz zatuszować niedoskonałości warg.

Gdy masz usta pełne, kredkę nanieś pod linią górnej wargi. Małe usta powiększysz konturówką wychodzącą poza linie ust, zaś duże zmniejszysz rezygnując z obrysowywania warg. Gdy masz wąskie usta, zaznacz kontur ponad krawędzią warg. Za długie skrócisz nakładając szminkę tylko na środek warg i lekko ją rozcierając ku kącikom.

Reklama

Dobra szminka to jednak nie tylko kolor, ale także kosmetyk pielęgnujący. Na co więc zwracać uwagę?

30 lat

Młode usta są zazwyczaj gładkie i pełne, dlatego wszystkie szminki świetnie się na nich trzymają i długo zachowują kolor.

Jakie kolory?
Jesteś w tej szczęśliwej sytuacji, że usta możesz malować niemal na wszystkie kolory. Barwę dopasuj więc do karnacji i koloru oczu. Jeśli twoja skóra jest jasnobrązowa i masz niebieskie oczy, wybieraj odcienie jasne, w pomarańczowej tonacji. Jeśli jesteś brunetką o brązowych oczach, świetnie będziesz wyglądać w odcieniach beżowo-różowych. Rudym pasują szminki w kolorze łososiowym lub jasnobeżowym.

Ekstrarada
Czerwoną i jasną szminkę nakładaj pędzelkiem. Bordową wklep palcem. Błyszczyk nakładaj na środek warg i... przygryź usta.

50 lat


Już po 40. skóra warg staje się cienka, a po 50. zmarszczki pojawiają się na ustach i wokół nich. Dlatego masuj wargi miękką szczoteczką do zębów, a po zabiegu posmaruj je miodem albo balsamem do ust na bazie wosku pszczelego.

Jakie kolory?
Gdy masz rozszerzone naczynka albo twoja skóra ma tenedencję do zaczerwieniania, wybieraj chłodny róż. Wszelkie pastelowe odcienie odwracają uwagę od zmarszczek, a jasne róże niwelują oznaki zmęczenia.

Ekstrarada
Supertrwałe szminki, np. dwufazowe, i lakiery do ust wymagają starannego demakijażu, bo ich pigmenty na wiele godzin mocno przylegają do warg (nie zetrzesz ich chusteczką). Do usunięcia pomadki używaj więc kosmetyków wodoodpornych.

60 lat

Najwyższy czas porzucić przyzwyczajenia z lat wcześniejszych. Usta z wiekiem tracą pigment, a kontur staje się mniej wyrazisty - dlatego warto zaznaczyć go kredką.

Jakie kolory?
Wybieraj szminkę liftingującą, w spokojnych odcieniach zgaszonej czerwieni albo różu. Zrezygnuj z ciemnych pomadek i błyszczyków.

Ekstrarada
W świetle dziennym spójrz na żyły na wewnętrznej stronie nadgarstka. Jeśli mają odcień zielonkawy, dobrze ci będzie w ciepłych odcieniach (np. oranż, pomarańcz, koral). Jeśli twoje żyły są niebieskie, wybieraj chłodne czerwienie (malina, wino, bordo). Pamiętaj przy tym, że ciepłe odcienie szminek nadadzą zębom żółtawy odcień, a zimne wybielą je.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje