Przejdź na stronę główną Interia.pl

Urodowe akcesoria - mądry wybór

Kompletujesz kosmetyczkę? A może masz ochotę wymienić stare przybory na nowe? Zanim wybierzesz się do drogerii, przemyśl, co naprawdę jest ci potrzebne, zrób listę rzeczy i kupuj... je z głową.

Niezbędne w kosmetyczce

Kupując urodowe akcesoria, warto zachować umiar i zdrowy rozsądek. Oczywiście, gdy wchodzisz do drogerii, chciałabyś mieć wszystko, bo przecież... wszystko może się przydać. Jednak (po przeprowadzeniu redakcyjnej sondy) okazuje się, że tak naprawdę każda z nas potrzebuje 10-15 przyborów. Kupuj więc to, czego będziesz używać.

Reklama

Oto, co okazało się niezbędne kobietom: szczoteczka lub gąbka do mycia twarzy, myjka do ciała, rękawica z luffy do masażu ciała, komplet pędzli do makijażu, gąbeczki do nakładania fluidu i pudru, puszek do pudru sypkiego, zestaw przyrządów do manikiuru i pedikiuru, tarka do pięt, wałki do włosów, szczotka z naturalnego włosia do szczotkowania pasm, grzebyk z końcówką do tapirowania, lusterko dwustronne (powiększające), małe lusterko do torebki, pęseta, temperówka do kredek. A jaka jest twoja lista?

Z tego zrezygnuj

Zalotka - dziś, gdy mamy supernowoczesne podkręcające tusze, nadające rzęsom efekt teatralnego spojrzenia oraz kępki sztucznych, pięknie podwiniętych rzęs - to "urządzenie" jest już zbędne.

Separatory z gąbki - możesz je zastąpić, używając zrolowanych chusteczek lub kawałków ręcznika papierowego.

Papiloty - świetnie "udają" je domowe, wykonane z folii aluminiowej.

Często wymieniaj

Pilniczki do paznokci - szczególnie papierowe i metalowe - szybko się ścierają.

Tarki do pięt (mineralne i metalowe) - zużywają się, ścierają i tępią.

Pumeks do pięt - to siedlisko drobnoustrojów. Jeśli ma ciemny nalot, koniecznie go wyrzuć.

Gąbki i myjki do mycia ciała - żółkną i stają się nieświeże.

Dezynfekuj po użyciu

Przybory do manikiuru i pedikiuru oraz do depilacji (m.in. tarki do pięt, nożyczki, obcinacz, cążki, pilniczki, ostrze maszynki do depilacji) trzeba starannie myć lub płukać po każdym użyciu oraz dezynfekować, np. spirytusem. Natomiast przed użyciem zawsze spryskaj przybory i skórę bakteriobójczym preparatem, np. Octenisept.

Dbaj o swoje akcesoria

Pędzle do makijażu oczyszczaj co dwa tygodnie specjalnym preparatem do dezynfekcji pędzli lub myj mydłem w płynie pod bieżącą wodą. Delikatnie wtedy odciśnij włosie, rozłóż pędzle na ręczniku, by wyschły w temperaturze pokojowej. Co pewien czas lekko potrząsaj włosiem i przekładaj pędzle na drugą stronę.

Gąbki do nakładania fluidu oraz do pudru pierz w mydle co kilka dni i dokładnie wysusz.

Szczotki do włosów wykonane z naturalnego włosia oraz szczotki i grzebienie plastikowe myj raz w tygodniu szamponem.


Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje