Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Nakładanie podkładu - krok po kroku

Aby uzyskać pożądany efekt gładkiej, pięknej skóry o równomiernym kolorycie, musisz wybrać odpowiedni odcień podkładu, jego konsystencję oraz narzędzia do aplikacji. Zawsze zaczynaj od wyboru odcienia, który idealnie stapia się z naturalnym kolorem skóry, a potem zgodnie z zasadami nakładaj podkład.


Rozwiązywanie problemów

Niewłaściwy kolor - dodaj warstwę ciemniejszego podkładu, pudru brązującego lub ciemniejszego pudru sypkiego, by zrównoważyć kolor skóry. Dobierz stosowny odcień. Czasami skóra potrzebuje żółtych, czerwonych, pomarańczowych, a nawet niebieskich pigmentów. Kolor twarzy powinien pasować do kolorytu całego ciała.

Reklama

Kolor nie pasuje do szyi - zamiast rozjaśniać odcień twarzy, przyciemnij kolor szyi za pomocą pudru brązującego w ciepłej tonacji.

Twarz jest silnie zaczerwieniona - nałóż na twarz równą warstwę podkładu i upewnij się, że przez tę warstwę odcień skóry pozostaje widoczny. Na twarzy, szyi i dekolcie delikatnie rozprowadź puder brązujący.

Faktura skóry przypomina skórkę pomarańczy - najpierw nałóż na dłonie odrobinę preparatu nawilżającego i rozgrzej go. Potem przyciśnij kosmetyk do powierzchni skóry. Nanieś podkład na skórę. Jeśli to nie zadziała, zmyj kosmetyk. Silnie nawilż skórę. Odczekaj dwie minuty i nanieś podkład o innych, odpowiedniejszych właściwościach.

Skóra jest blada - prawdopodobnie stosujesz zbyt jasny odcień podkładu. Wybierz kolor, stosując się do wskazówek znajdujących się przy ilustracjach.
Skóra ma żółty odcień - kolor podkładu prawdopodobnie jest za ciemny. Ponownie sprawdź wybrany odcień na skórze czoła i policzkach. Wypróbuj inny kolor i wykończ makijaż bronzerem. Niektóre kobiety powinny stosować dwa odcienie podkładu na różne części twarzy w różnych porach roku.

1. Nanieś każdy z wybranych odcieni, by dobrać właściwy. Delikatnie wsmaruj je w skórę. Idealny kolor stopi się z naturalnym odcieniem twarzy.


2. Sprawdź, czy odcień będzie pasował do kolorytu czoła.


3. Nałóż niewielką ilość podkładu w okolicy nosa.


4. Rozprowadź podkład ruchami ku górze w kierunku linii włosów. Starannie rozetrzyj go w okolicy brwi. Nałóż fluid na całą twarz lub tylko na te partie, które tego wymagają. Rozprowadź podkład palcami tak, by całkowicie wtopił się w skórę.


5. Po aplikacji podkładu użyj korektora na wypryski i przebarwienia (jeśli to konieczne).

Tekst pochodzi z poradnika "Perfekcyjny makijaż" Bobby Brown.


Styl.pl/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje