Przejdź na stronę główną Interia.pl

Makijaż ślubny

Jak wykonać ślubny makijaż radzi Ania Galińska, mistrz makijażu Sephora.


Reklama

W makijażu ślubnym najważniejsze jest to, aby był on dopasowany do panny młodej - powinien odzwierciedlać jej temperament. To nasza osobowość ma być kluczem do znalezienia "idealnego" makijażu. Romantyczka może postawić na coś delikatnego, subtelnego, rozświetlonego. Kobieta kochająca podkreślać swoje atuty i kobiecość może wybrać coś bardziej wyrafinowanego i glamour. Przebojowe, "zwariowane" dziewczyny świetnie odnajdą się w looku zaczerpniętym z aktualnych trendów na multikolor oraz neon. Warto jednak makijaż ślubny dobrze wcześniej przemyśleć oraz przetestować kilka jego wersji oraz technik i kolorów - być może któryś z rodzajów makijażu jest dla nas stworzony.

Trendy w makijażu ślubnym 2014

Nude Look - jeden z najbardziej naturalnych makijaży. Świetlista cera muśnięta delikatnym różem na policzkach. Twarz wygląda na nieumalowaną, ale tak naprawdę podkreślamy jej naturalne piękno i kamuflujemy niedoskonałości. Cienie do oczu wybieramy w kolorach naturalnych, często na bazie beżu i brązu, ale równie dobrze mogą to być kolory pastelowe - aktualnie najmodniejsze - chłodne błękity i mięta. Lekko tuszujemy rzęsy, a na usta nakładamy kroplę błyszczyku lub delikatnej, matowej pomadki.


Focus na usta - czerwień na ustach króluje od lat, także w modzie ślubnej ale tym razem obok czerwieni mamy do wyboru także nasycone odcienie -od rózu aż po fuksje. Mocno kryjąca pomadka z wyraźnym kolorem świetnie komponuje się z klasyczną kreską na górnej powiece. Równie dobrze można postawić na bardziej eteryczne oko i użyć jedynie maskary, albo wybrać wersję mocno glamour, w której łączymy mocny makijaż oka i ust.


Postaw na oczy - dwie opcje do wyboru: przerysowana kreska zrobiona eye linerem niekoniecznie czarnym, lub roztarta cieniem, albo smoky eyes. Element wspólny to koci kształt. Oko mocno wyciągnięte ku zewnętrznej stronie, kąciki wymodelowane lekko ku górze.

Dowiedz się więcej na temat: makijaż ślubny

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje