Reklama

Reklama

Makijaż: Idealna kreska

Perfekcyjnie narysowana, optycznie powiększa oko. Na co zwrócić uwagę, by nadać jej odpowiedni kształt i z czego warto skorzystać, gdy jej wykonanie jest zdecydowanie zbyt czasochłonne?

Wersja dla leniuchów: Jeśli nie chcemy tracić czasu na pracochłonne malowanie kresek, zdecydujmy się na makijaż permanentny, wykonywany w salonie kosmetycznym.

Wygładź powiekę

Reklama

Zanim zabierzemy się do rysowania kreski, pokryjmy powiekę korektorem, potem bazą w kolorze skóry, a następnie delikatnie przypudrujmy. Najlepiej transparentnym pudrem. Później nałóżmy beżowy, matowy cień na górną powiekę, od linii rzęs po jej załamanie. Zaznaczmy nim także łuk pod brwiami. Na tak przygotowanej, gładkiej skórze łatwiej namalować równą kreskę.

Wybierz eyeliner

Cienka i giętka końcówka eyelinera umożliwia gładkie rozprowadzenie tuszu i narysowanie równej kreski za jednym pociągnięciem aplikatora. Wybierzmy wodoodporny eyeliner, aby linia nie rozmazywała się. Najlepsze i najtrwalsze są takie w żelu. Ważna jest również oprawka. Jej ergonomiczny kształt ułatwia precyzyjne wykonanie kreski.

Uwaga: Przy mocnej kresce koniecznie trzeba podkreślić także linię brwi. Użyjmy do tego celu specjalnej kredki.

Namaluj strzałkę

Malowanie kreski na powiece rozpoczynamy od zewnętrznego kącika oka do środka powieki. Drugą część kreski prowadzimy od wewnętrznego kącika ku środkowi i łączymy z pierwszą częścią. Kolejnym, najtrudniejszym krokiem, jest namalowanie tzw. strzałki, czyli poprowadzenie kreski ku górze.

Strzałkę, tak jak wcześniej kreskę, również najwygodniej jest malować etapami. Pamiętajmy, że strzałka powinna być jakby przedłużeniem dolnej powieki. Najpierw rysujemy jej zewnętrzną część, rozpoczynając od zewnętrznego kącika oka i kierujemy linię ku górze. Tworzymy rodzaj trójkąta, dorysowując lekko wygięty łuk, łączący górną część strzałki z kreską wzdłuż linii rzęs.

Teraz pozostaje już tylko zamalowanie narysowanego trójkąta czarnym eyelinerem. Tak zwaną linię wodną dolnej powieki malujemy cielistą kredką.

Wytuszuj rzęsy

Ostatnim etapem makijażu będzie pomalowanie rzęs. Użyjmy wodoodpornej maskary z efektem wydłużania. Zwłaszcza gdy kreska na powiece jest gruba.

Krótkie rzęsy nie wyglądają bowiem zbyt efektownie przy bardzo wyraźnej, czarnej kresce. Pamiętajmy o malowaniu rzęs od samej nasady. Wtedy włoski wyglądają na dłuższe. Jeśli mamy rzadkie rzęsy, wybierzmy maskarę z grubą i gęstą szczoteczką.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje