Przejdź na stronę główną Interia.pl

Wskakuj na rower

Zaprawa dla amatorek dwóch kółek. Oryginalne akcesoria dla cyklistek. Naturalny doping z buraka. Rowerem na zakupy.

Trening wzmacniający nogi

Wypady po przekątnej. Stań prosto, rozstaw nogi na szerokość bioder. Lewą ugnij w kolanie, prawą wyciągnij do tyłu, po przekątnej. Zegnij mocno prawe kolano, tak by znajdowało się tuż nad lewą kostką. Wykonaj energiczny wykop w górę, ale do boku, nie na wprost. Brzuch pozostaje wciągnięty. Powtórz wykop 30 razy, a następnie zmień nogę.

Reklama

Rowerek przy biurku lub przed telewizorem. Usiądź na krześle, nogi unieś do poziomu bioder lub pasa. Pedałuj w powietrzu przez 1-3 minuty. Potem zrób 30 przysiadów. Zacznij ćwiczenie od początku, powtórz 3 razy.

Po zakupy na dwóch kółkach

Musisz po pracy zrobić zakupy? To nie powód, by zamieniać rower na samochód czy taksówkę. Wystarczy, że wyposażysz swój bicykl w odpowiedni koszyk.

Doping z... buraka

Wypicie szklanki buraczanego soku podnosi wydolność fizyczną. To dzięki azotanom, które w organizmie przekształcają się w tlenek azotu, a ten poprawia zaopatrzenie wszystkich tkanek w tlen. Sok dostarcza także cennego potasu i pektyn, które usprawniają trawienie i obniżają poziom cholesterolu we krwi.

Buraczany shake: 2-3 surowe, umyte i obrane buraki, filiżanka mrożonych lub świeżych truskawek, 3-4 filiżanki pokrojonego arbuza lub melona, banan. Wszystkie składniki zmiksuj.

Sportmoda

Rękawiczki - Dłonie są twoją wizytówką. Jazda na rowerze naraża je na odciski, wysuszenie i odmrożenia. Ochronią je rękawiczki

Praktyczne opinacze - Przy pedałowaniu nogawki spodni mogą się zniszczyć, a w czasie deszczu zabrudzić. Zabezpieczysz je, stosując opinacze.

Komfortowe szorty - Spodenki możesz włożyć pod sukienkę. Warto, bo mają specjalną wyściółkę, dzięki której jazda na rowerze staje się bardziej komfortowa.

Sylwia Wiesenberg - nasz ekspert, twórczyni nowatorskiej metody treningowej tonique. Polka, która od 10 lat mieszka w Nowym Jorku. Ma 35 lat, męża i dwoje dzieci.

PANI 10/2013

Dowiedz się więcej na temat: rower | akcesoria rowerowe | koktajle warzywne

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje