Reklama

Reklama

Zimowa pielęgnacja

Mimo że teraz chowamy skórę pod grubymi ubraniami, trzeba o nią dbać tak, jak latem. Ubożeje bowiem warstwa lipidowa, która gwarantuje jej nawilżenie.

Różnica temperatur w zimie (ciepłe pomieszczenia i chłód na zewnątrz) powoduje silne zaburzenia ukrwienia i często prowadzi do podrażnień skóry. Mocno wysuszona wymaga szczególnej opieki.

Reklama

Cynamonowy żel

Zimą raz w tygodniu wykonaj peeling całego ciała. Warto też teraz zmienić zwykły żel pod prysznic na delikatny preparat myjący, np. zawierający oliwkę (nie będzie uszkadzał płaszcza lipidowego naskórka). Wybierz środki o zapachu wanilii i cynamonu (rozgrzewają).

Masła i olejki

Po kąpieli sięgnij po balsamy głęboko nawilżające. Powinny być bogate w lipidy (woski i oleje roślinne), substancje kojące i łagodzące (np. alantoina) oraz nawilżające (tzw. czynnik NMF). Preparaty najlepiej stosować tuż po wyjściu z wody, gdy ciało jest rozgrzane i lekko wilgotne. Do wyjątkowo suchej skóry zastosuj olejki lub masła kosmetyczne. Możesz też kilka kropel olejku dolać wprost do gorącej kąpieli.

Olej wygładzi

Raz w tygodniu zafunduj skórze masaż olejkiem np. z trawy cytrynowej. Zabieg wygładzi ją i oczyści. Natomiast idealne nawodnienie zapewni nasmarowanie skóry oliwką bądź olejem z nasion pszenicy (1/2 szklanki).

JOG

Dowiedz się więcej na temat: zima | pielęgnacja skóry

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje