Reklama

Reklama

Włosy po zimie

Roślinne ekstrakty hamują wypadanie włosów i nawilżają skórę głowy. Warto wzmocnić włosy naturalnie.

Mycie i odżywianie

Osłabione, skłonne do wypadania, przetłuszczające się, kruche - tak najczęściej wyglądają włosy po zimie. Delikatne szampony, balsamy i odżywki przywrócą skórze głowy odpowiednie pH i przy tym nie przesuszą jej. Kuracje pobudzające cebulki do wzrostu szybko przywrócą im zdrowy wygląd i zahamują wypadanie. Naturalne ekstrakty, działają łagodnie (aloes, imbir, łubin) oczyszczą skórę, nie przesuszając jej.

Kuracje

Reklama

Wypadające zbyt silnie włosy po zimie potrzebują szczególnej regeneracji i wsparcia. Ekstrakty roślinne skutecznie zmniejszą przetłuszczanie się skóry głowy, wzmocnią cebulki włosowe i umocnią je w skórze głowy. Ekstrakt ze skrzypu polnego i czarna rzepa regulują pracę gruczołów łojowych, poprawiają mikrokrążenie oraz ukrwienie skóry głowy. Działają także jak stymulator wzrostu. By kuracja przyniosła efekt, powinna trwać co najmniej 1 tydzień, a najlepiej 3 lub 4 tygodnie.

Dieta i suplementy

Wypadanie włosów to proces naturalny. Pod warunkiem jednak, że nie wypadają garściami. Gdy tak się dzieje, pomogą kuracje do stosowania zewnętrznego wzmacniające cebulki. Ważna jest dieta. Piękne włosy potrzebują makro- i mikroelementów, witamin: A, E, C, z grupy B oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych. Znajdziesz je m.in. w ziołach: skrzypie polnym i pokrzywie (cynk, krzem, żelazo), rybach morskich i tłuszczach roślinnych (nienasycone kwasy tłuszczowe), owocach i warzywach (witaminy).

Brak któregokolwiek elementu wyrównasz suplementami diety. Nie lubisz pić ziół - przyjmuj je w tabletkach. Ryby zastąp tranem. Pamiętaj, że kuracja wzmacniająca musi trwać co najmniej miesiąc.

Dowiedz się więcej na temat: włosy

Reklama

Reklama

Reklama