Reklama

Reklama

Włosy latem zmęczone

Zniszczone przez słońce możesz skrócić albo o nie zadbać. Jak to zrobić?

Odżywka ważna jak krem

Reklama

Jeśli do tej pory odżywkę do włosów używałaś tylko sporadycznie, u progu jesieni powinno się to zmienić. Jaką wybrać? Wielu fryzjerów uważa, że odżywka do włosów jest tak samo ważna jak krem do twarzy. I bez względu na to, w jakiej są kondycji, należy jej używać po każdym myciu głowy.

Aby uzyskać pożądane efekty, nie trzeba stosować odżywki z tej samej serii co szampon czy maska. Najważniejsze jest to, by jej składniki odżywcze i silnie nawilżające wnikały w głąb włosów, a nie jedynie tylko lekko natłuszczały je z wierzchu.

Warto pamiętać, że odżywkę nakładamy na całej długości włosów, ale nie tuż przy skórze. Może to wywołać podrażnienia i łupież. Do pielęgnacji skóry głowy są inne preparaty. Nakładanie większej ilości odżywki czy trzymanie jej dłużej niż jest zalecane nie ma sensu, bo nie poprawi jej działania.

Maska to obowiązek

Zniszczone włosy wrócą do dobrej formy, jeśli będziesz stosować maseczki. Maski dają mocniejsze, kosmetyczne wsparcie niż odżywki. Ponieważ zawierają więcej składników odżywczych, nie ma potrzeby, by stosować je zbyt często. Wystarczy raz lub dwa razy w tygodniu. Najlepiej działają w cieple, bo wtedy łuski włosa otwierają się i ich składniki wnikają głębiej. Dlatego przed nałożeniem maseczki można włosy lekko podsuszyć suszarką. Dobrze sprawdza się też stary sposób: nakładamy preparat na wilgotne włosy, a następnie zakładamy foliowy czepek i owijamy szczelnie głowę ręcznikiem.

Przekonaj się do olejków

Choć wiele kobiet ma opory przed stosowaniem olejków do włosów, warto spróbować. Czemu tak dobre? Olejki są skuteczne, nawet na włosy bardzo przesuszone, gdyż kosmetyki tego typu z łatwością wnikają w głąb. Jeżeli stosuje się je w niewielkich ilościach (1-2 krople), odżywiają i nabłyszczają, nie pozostawiając tłustej warstwy. Jeśli nałożymy olejek przed myciem głowy, sprawi, że włosy nie będą się plątać. Gdy wetrzemy go po myciu, w lekko przesuszone włosy, zadziała jak odżywka bez spłukiwania.Dowiedz się więcej na temat: włosy | regeneracja | odżywka do włosów

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje