Reklama

Reklama

Więcej mocy

Włosy nie lubią lata, bo słońce, wiatr, woda morska i chlorowana je wysuszają. Ale od czego są kosmetyki regenerujące! Kiedy wybrać maski i odżywki do spłukiwania, kiedy sięgnąć po spreje i pianki, których spłukiwać nie trzeba?

Odżywki bez spłukiwania

Zwykle mają formę sprejów i pianek - lekkich, łatwych i szybkich w użyciu. Możesz je stosować codziennie, nie obciążają włosów. Najlepiej odżywiają te zdrowe i mało zniszczone, np. z rozdwajającymi się końcówkami. Intensywnie wygładzają, nabłyszczają. Chronią włosy suszone suszarką, wzmacniają słabe, ułatwiają układanie grubych i ciężkich. Te, które zwiększają objętość, są dobre do włosów cienkich. A te z filtrami UV chronią kolor farbowanych, bo filtry pozostają na powierzchni i nie pozwalają blaknąć sztucznym pigmentom.

Maski i odżywki do spłukiwania

Reklama

Wśród kosmetyków do spłukiwania są odżywki i maski. Pierwsze pomogą włosom cienkim, prostym, przetłuszczającym się. Najbardziej uniwersalne są odżywki nawilżające, bo ułatwiają rozczesywanie, wzmacniają włosy i dodają im blasku. Po bardziej skoncentrowaną, gęstą, odżywczą maskę sięgnij, jeśli twoje włosy łamią się i plączą, są zniszczone zabiegami chemicznymi lub mocno przesuszone przez słońce, wiatr, wodę. Używaj kosmetyku naprzemiennie z odżywką, najwyżej dwa razy w tygodniu.

Podstawy pielęgnacji

Kosmetyki odżywcze z serii słonecznych zadziałają na osłabione włosy, nawet jeśli nie byłeś na wakacjach, bo przeznaczone są do szybkiej regeneracji, zawierają mocno stężone składniki.

Włosy farbowane, a szczególnie rozjaśniane na blond, wymagają odżywek z filtrami UV, by nie zmieniały odcienia i nie blakły pod wpływem słońca .

W przypadku włosów ciemnych i zdrowych najlepiej sprawdzą się kosmetyki nawilżające, które podkreślą kolor i dodadzą blasku.

Włosy kręcone i z natury suche latem stają się ekstremalnie przesuszone, potrzebują więc mocnego nawilżania.

Odżywki trzeba nanosić od połowy długości włosów, by nie podrażniły skóry głowy.

Ewa Sarnowicz


Dowiedz się więcej na temat: włosy | kosmetyki | pielęgnacja włosów | lato

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje