Reklama

W pułapce pajączków

Jeśli masz cerę naczyniową doskonale wiesz, że jest to duży problem.

Czemu ja?

To pytanie zadaje sobie każda kobieta, która ma problem z rozszerzonymi lub pękającymi naczynkami krwionośnymi. Kwestia ta jest o tyle istotna, że ma spory wpływ na samoocenę i postrzeganie własnej atrakcyjności.

Dlatego pękające lub rozszerzone naczynka to bardzo złośliwa forma defektu urody, ponieważ dotyka najczęściej kobiet, które przechodząc ważne zmiany wewnętrzne jednocześnie borykają się i starają zaakceptować zmiany postępujące w ich ciele. Należą do nich okres dojrzewania płciowego i menopauza, czyli inaczej przekwitanie.

Najbardziej podatna na zmiany jest skóra wrażliwa - cienka i czasem bardzo delikatna. Jeśli posiadasz taki rodzaj cery mimo tego, że nie znajdujesz się w grupie tych dorastających, czy przekwitających kobiet, możesz mieć niemały problem z naczynkami. Nie tylko z uwagi na rodzaj cery, ale na inne przyczyny. Na kruchość naczyń krwionośnych znaczący wpływ mają także:

Reklama

- nieprawidłowa gospodarka hormonalna organizmu,

- problemy z układem krążenia, nadciśnienie tętnicze,

- choroby układu pokarmowego, głównie związane z uszkodzeniami wątroby,

- nadwrażliwość skóry,

- silne emocje - irytacja, wzruszenie, zawstydzenie,

- zewnętrzne czynniki atmosferyczne - silny wiatr, mróz, nadmierne eksponowanie wrażliwej skóry na działanie promieni słonecznych.

Ogromna rola codziennej pielęgnacji

Masz cerę skłonną do naczynkowych zmian? Nie użalaj się nad sobą tylko zapamiętaj kilka zasad dotyczących codziennej pielęgnacji i stosowanych kosmetyków.

Unikaj gwałtownych zmian temperatur, co w praktyce oznacza np. nie wchodzenie z silnego mrozu natychmiast do nagrzanego pomieszczenia lub odwrotnie. Wysokich i niskich - staraj się nie wystawiać skóry na działanie słońca lub mroźnego wiatru.

Gorący prysznic z pewnością nie jest dla ciebie. Raz - niekorzystnie wpływa na ogólny stan organizmu, dwa - twoje naczynia krwionośne mogą nie wytrzymać takiej próby.

Nie wystawiaj "gołej" skóry na silne działanie mrozu. Zawsze stosuj krem ochronny, a nawet pozwalający oddychać skórze fluid, który zapewni cerze dodatkową ochronę. Jeśli jest pora letnia zawsze nakładaj krem ochronny z wysokim filtrem.

Po konsultacji z lekarzem sięgaj po środki zawierające rutynę, która znacznie zmniejsza kruchość, naczyń krwionośnych, tym samym eliminując ich pękanie.

Ucz się panować nad swoimi emocjami - taka umiejętność pomoże nie tylko twojej skórze - unikniesz pajączków, ale dobrze wpłynie na ogólny stan twojego dobrego samopoczucia i zdrowia.

A teraz przykazania dotyczące wyboru kosmetyków pielęgnacyjnych

Pytaj, szukaj, sprawdzaj i porównuj opinie na temat kosmetyków do pielęgnacji cery naczyniowej - tylko wtedy odnajdziesz te idealne dla siebie. Oferta na rynku nie jest uboga, więc masz w czym wybierać.

Wprowadź na stałe do swojego kosmetycznego słownika pojęcie "peelingu enzymatycznego". Peelingi mechaniczne nie są dla ciebie. Dlaczego enzymatyczny? Jest delikatną formą peelingu polecaną w pielęgnacji cery naczyniowej i wrażliwej. Dostępne peelingi enzymatyczne mają dodatkowe działanie nawilżające, kojące, ściągające rozszerzone pory.

Stosowane przez ciebie kosmetyki muszą nie tylko pielęgnować delikatną cerę, ale głównie uszczelniać znajdujące się w niej naczynia krwionośne. Jakie składniki środków do pielęgnacji zapewniają takie działanie? Są to arnika górska, witamina C, witamina K, witamina PP, wyciąg z oczaru, miłorzębu japońskiego i kwiatu dzikiego mirtu.

Wprowadzenie w życie takich wskazówek, czyli jak najbardziej profesjonalnej pielęgnacji twojej skóry, pozwoli ci uniknąć niechcianych pajączków.

Dieta nie jest bez znaczenia

Nie myśl jednak, że samo zewnętrzne pielęgnowanie skóry i wystrzeganie się pewnych niewskazanych sytuacji pozwoli ci osiągnąć pełen sukces. Nawet przy takich staraniach możesz ciągle borykać się z nieestetycznymi pająkami i jest to następstwo nieprawidłowej diety. W rozumieniu profesjonalnej pielęgnacji cery skłonnej do rozszerzania i pękania naczynek krwionośnych, niewłaściwa dieta oznacza:

- potrawy ciężkostrawne,

- dania gorące,

- stosowanie pikantnych i ostrych przypraw.

Takie odżywianie zaprzepaści wszelkie wcześniejsze starania. Jadłospis obfitujący w ciężkie potrawy zwiększa przekrwienie naczyń krwionośnych i podnosi ciśnienie tętnicze krwi. Oprócz oczywistych dań lekkostrawnych, łagodnych w smaku, nie rozgrzewających, zaleca się do tego spożycie takich produktów jak - brokuły, winogrona, czarne porzeczki, owoce cytrusowe, jeżyny, wiśnie, aronie, kaszę gryczaną, zieloną natkę pietruszki, napary z kory dębowej i skrzypu polnego.

Gdy pomóc może tylko specjalista

Oprócz domowych podstaw pielęgnacji skóry naczyniowej zaleca się regularne korzystanie z usług specjalistów. Nie tylko w przypadkach, kiedy tylko oni mogą pomóc cerze naczyniowej w powrocie do normalnego stanu. Dlatego w gabinetach kosmetycznych oferowanych jest wiele zabiegów na poprawę stanu cery naczyniowej.

Zabiegi te mają na celu głównie obkurczenie poszerzonych naczynek i ich wzmocnienie przed dalszym pękaniem, ale wpływają także kojąco na skórę. Oprócz specjalistycznych masek, można stosować krioterapię, leczenie prądem o wysokiej częstotliwości lub zabiegi laserowe, które cieszą się sporą popularnością, z uwagi na wysoką skuteczność. Jednak, aby podać się takim zabiegom nie odwiedzaj kosmetyczki ani dermatologa w okresie lata lub zimy. Najlepsza pora na takie upiększanie to jesień i wiosna.

MWMedia
Dowiedz się więcej na temat: naczynka | zdrowie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy