Reklama

Reklama

To, co najlepsze dla twoich paznokci

Podpowiadamy, jakie akcesoria i preparaty warto stosować w domu, by płytki i skórki były w dobrej kondycji.

O przyborach...

Zainwestuj w dobrej jakości przybory, które będą ci służyć nawet kilka lat. Wybierz te, które są wykonane ze stali nierdzewnej (nie zawierają uczulającego niklu). Możesz kupić komplet w etui lub dobrać każdy przyrząd osobno.

Reklama

Używaj wyłącznie ostrych cążek i nożyczek - tylko takie spełniają swoje zadanie. Wysłużone, stępione strzępią i ranią naskórek.

Pilniczki. Ich wybór jest naprawdę duży. Polecamy pilniki: szklane (idealne do paznokci naturalnych, delikatnych i cienkich, precyzyjne, nie zadzierają płytek, dobrze wyrównują ich krawędzie) oraz papierowe (do wyrównywania i skracania wszystkich rodzajów paznokci). Pilniki przeznaczone do skracania i nadawania kształtu naturalnym paznokciom powinny być średnio- lub drobnoziarniste (mają wartość od 180 do 400). Do wygładzania i polerowania płytek służą te o ziarnistości powyżej 500. Po każdym użyciu dezynfekuj metalowe przybory. Zadbaj też, by nikt z domowników nie używał twoich akcesoriów do manikiuru.

Domowe odżywki

Podgrzej łyżkę oliwy i wcieraj po 3-5 kropli w każdy paznokieć (działa wzmacniająco).

Odkrój gruby plaster cytryny i zanurz w nim paznokcie na ok. 2-3 minuty (sok działa rozjaśniająco i oczyszczająco).

Płynnym miodem posmaruj paznokcie i skórki (kompres działa regenerująco).

Niezbędne preparaty

Olejek, odżywka - jeśli masz kruche, rozdwajające się paznokcie, zrezygnuj z kolorowych lakierów. Przez miesiąc wcieraj w płytki i skórki odżywczy olejek lub nanoś na paznokcie odżywkę. Ona utwardzi płytki i zabezpieczy przed uszkodzeniami.

Zmywacz - używaj łagodnego, bezacetonowego, wzbogaconego witaminami i substancjami nawilżającymi, które neutralizują wysuszające i drażniące działanie rozpuszczalnika zawartego w preparacie.

Płyn zmiękczający skórki - przydatny, gdy skórki są twarde, grube i narastające na płytki. Aby nie wycinać ich głęboko cążkami (co uszkadza macierz paznokci), warto zmiękczyć je płynem, odsunąć patyczkiem lub delikatnie wyciąć cążkami.

Krem do rąk i paznokci - nawilża skórę dłoni i skórki wokół paznokci.

Dowiedz się więcej na temat: paznokcie | manicure | pilnik

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje