Reklama

Reklama

Szczuplejsza bez diety

Czy można wyglądać smuklej bez męczących ćwiczeń i głodówki? Tak! Dzięki specjalnym kosmetykom.

Odchudzająca solanka

Kąpiele solankowe od dawna stosowane są w leczeniu otyłości. Poprawiają przemianę materii, ujędrniają skórę i zwalczają cellulit. Możemy wsypać do wanny garść soli morskiej lub kamiennej jodowanej albo kupić w aptece sól leczniczą, np. z Ciechocinka, Iwonicza.

Masaż z kofeiną

Dobra wiadomość! Wyszczuplające działanie kofeiny potwierdziły badania uczonych z uniwersytetu w Rio de Janeiro. Regularne wcieranie kosmetyków z tym składnikiem, a także peelingi z fusów kawy wyraźnie zmniejszają obwód w udach i biodrach.

Reklama

Głębokie oczyszczanie

Aby nasza sylwetka była lepiej wymodelowana i wydawała się smuklejsza, musimy uwolnić tłuszcz z komórek i ujędrnić ciało na biodrach, brzuchu, udach i pośladkach. Pomoże w tym systematycznie wykonywany peeling, np. z cukru lub soli i soku z cytryny albo grejpfruta.

Mniej w obwodzie

Aby zmniejszyć obwód bioder i ud, musimy codziennie pod prysznicem masować te okolice szczotką lub sizalową rękawicą. Po kąpieli należy wcierać w skórę kremy lub balsamy pomagające pozbyć się nagromadzonego tłuszczu.

Bez cellulitu

Przyczyną powstawania pomarańczowej skórki jest gromadzenie się grudek tłuszczu na udach i pośladkach. Jeśli się ich pozbędziemy, nasze ciało stanie się smuklejsze i bardziej jędrne.

Więcej wody i ruchu

Kosmetyki ujędrnią skórę i wymodelują sylwetkę, ale nadmiaru kilogramów pomoże się pozbyć regularny ruch. Wystarczy kilka minut dziennie intensywnych ćwiczeń. Pamiętajmy też o piciu płynów - wody lub herbatek pomagających spalić tłuszcz.

Dowiedz się więcej na temat: kosmetyki wyszczuplające | ujędrnianie | cellulit

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje