Przejdź na stronę główną Interia.pl

Skóra po słońcu

Aby po powrocie z urlopu nasza skóra wyglądała pięknie i zdrowo, musimy troszczyć się o nią zarówno przed wyjściem na plażę, jak i po opalaniu. Zabierzmy więc ze sobą odpowiednie kosmetyki.

Łagodne mycie

Świeżo opalona skóra wymaga szczególnie delikatnej pielęgnacji. Po powrocie do domu musimy wziąć prysznic, aby zmyć ze skóry piasek, sól po kąpieli w morzu czy chlor po pływaniu w basenie. Ale natrysk nie powinien być zbyt ciepły, bo dodatkowo podrażni rozgrzaną słońcem skórę. Najodpowiedniejszy będzie letni prysznic oraz łagodny żel do mycia ciała. Najlepiej z alantoiną, która doskonale koi wszelkie zaczerwienienia.

Reklama

Pamiętajmy także o włosach. Szampony z tzw. serii słonecznej ożywią kolor i poprawią kondycję zniszczonych słoną wodą, słońcem i wiatrem kosmyków. Po umyciu włosów koniecznie należy nałożyć odżywkę, która je wzmocni i doda fryzurze blasku.

Pierwsza pomoc

Nawet gdy używamy kremów z filtrem, może się zdarzyć, że po powrocie z plaży skóra będzie mocno zaczerwieniona i wrażliwa na dotyk. Pomogą nam wtedy preparaty stosowane przy oparzeniach albo specjalne balsamy po opalaniu. Jeśli nie mamy takich kosmetyków, skórę schłodzi okład z kefiru, jogurtu lub zsiadłego mleka…

Głębokie nawilżanie

Latem nasza skóra szczególnie narażona jest na utratę wilgotności spowodowaną przez słońce, wiatr, klimatyzację w pomieszczeniach, samochodach i autobusach… Kosmetyki, których używamy o tej porze roku, powinny więc być starannie dobrane. Muszą nie tylko zawierać filtry chroniące przed promieniowaniem UV, ale też głęboko nawilżać i nie dopuszczać do utraty wody. Uważnie czytajmy więc informacje na opakowaniach kupowanych preparatów.

Trwała opalenizna

Złocista opalenizna wygląda pięknie i nic dziwnego, że chcemy zatrzymać ją na dłużej. Aby nam się to udało, warto kilka dni przed opalaniem wykonać staranny peeling całego ciała. Dzięki temu naskórek nie będzie się tak intensywnie złuszczał. Gdy się już pięknie opalimy, brązowy odcień skóry pomogą nam zachować specjalne balsamy i kremy utrwalające ten efekt.

Zwalczanie pajączków

Jeśli mamy kruche naczynka krwionośne i tworzą nam się tzw. pajączki, słońce może, niestety, pogłębić ten problem. Aby temu zapobiec, warto używać specjalnych kremów i balsamów dla skóry naczynkowej. Zawierają one m. in. rutynę oraz wyciągi z kasztanowca, które uszczelniają naczynia krwionośne, zmniejszając ich przepuszczalność. Wzmacniają je też i przywracają im elastyczność. Rewia 26/2011

Dowiedz się więcej na temat: opalanie

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje