Przejdź na stronę główną Interia.pl

Skóra chce pić!

Im bardziej sucha skóra, tym mocniej zaznaczają się zmarszczki, skóra starzeje się szybciej.

Jakie składniki zatrzymają cenną wodę i nie dopuszczą do jej przesuszenia?

Twarz i usta

Reklama

W pielęgnacji skóry odwodnionej najważniejsze jest nawilżanie jej od wewnątrz (pij szklankę wody co 60 min). Następnie dostarcz skórze substancje, które nie dopuszczą do utraty wody. Są to: kwas hialuronowy, proteiny roślinne, mocznik, gliceryna, olejki np. toskańskiej oliwy z oliwek. To one zatrzymują wodę w naskórku, chronią przed wysuszeniem.

Stopy i ręce

Do pielęgnacji suchej skóry stóp przyda się mocznik. Preparaty, które mają koncentrację 5-10 proc. mocznika działają nawilżająco, 25 proc. - regenerująco. Mocznik (urea) ma właściowości higroskopijne (wiąże i zatrzymuje wodę) i jest wydalany z moczem (stąd jego nazwa). Natomiast lanolina, gliceryna, masło Shea, naturalne olejki delikatnie nawilżą przesuszoną skórę dłoni i stóp.

Ciało

Nawilżając skórę ciała warto łączyć i nawilżanie, i regenerację. Dlatego szukaj takich składników jak: masło Shea oraz kakaowe (odżywią i optymalnie nawilżą), olejki (np. eteryczny z rumianku, który nawilża i koi podrażnienia), glicerynę (zatrzyma wodę w głębszych warstwach naskórka).Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje