Reklama
Rytuał oczyszczania

Co warto wiedzieć o demakijażu?

Demakijaż to zabieg pielęgnacyjny tak ważny jak codzienne smarowanie twarzy kremem. Tylko czysta skóra może swobodnie oddychać, jest dotleniona i promienieje zdrowiem.

Woda i... co jeszcze?

Tradycyjne mycie twarzy wodą może być bardzo przyjemne. Pamiętaj jednak, aby wytrzeć skórę, gdyż woda wysusza ją i ściąga.

1. Do skóry normalnej, mieszanej i tłustej do mycia twarzy stosuj żel. Zwykle, obok substancji usuwających brud i zanieczyszczenia, zawiera mikrogranulki pilingujące, które oczyszczają pory, usuwają nadmiar sebum, zapobiegając błyszczeniu się skóry.

2. Cera sucha i dojrzała lepiej zareaguje na mycie delikatną pianką. Przy kontakcie z wodą ma ona konsystencję musu, nie powoduje efektu ściągnięcia skóry, nawilża ją i wygładza.

Reklama

3. Ciekawą propozycją są specjalne rękawice do mycia wykonane z materiałów, które wchłaniają wodę i tłuszcz. Wystarczy zmoczyć je wodą, a usuną mocny makijaż i zanieczyszczenia.

Nasza rada
Nie możesz obyć się bez mydła? Wybieraj te o najprostszym składzie, bez środków zapachowych i barwników. Myjąc twarz, wykonuj koliste, delikatne ruchy. Polepszysz krążenie krwi, co sprawi, że zniknie zmęczenie i poprawi się koloryt skóry.

Dokładny demakijaż bez wody

Nie ma potrzeby zawsze myć twarz wodą. Jeśli skóra jest dojrzała lub skłonna do podrażnień, demakijaż można wykonać w inny sposób.

1. Płyny micelarne są na rynku już od dłuższego czasu i jeśli jeszcze ich nie znasz, spróbuj, bo warto. Nie trzeba trzeć skóry, by pozbyć się zanieczyszczeń, wystarczy przyłożyć nasączony wacik do twarzy, a zawarte w płynie micele natychmiast je absorbują. Płyn świetnie usuwa też makijaż.

2. Nowością są natomiast mleczka micelarne, które łączą w sobie właściwości pielęgnacyjne mleczka do demakijażu ze skutecznością oczyszczania płynu micelarnego. Delikatne, są świetne dla wymagającej, suchej oraz dojrzałej cery.

3. Po wykonaniu demakijażu użyj toniku. Przywraca on skórze prawidłowe pH (ważne dla jej zdrowia). Najlepsze są łagodne toniki bezalkoholowe, dobrane do rodzaju naszej cery.

Nasza rada
Gdy się spieszysz albo jesteś w podróży, warto mieć pod ręką jednorazowe chusteczki oczyszczające. Nasączone nawilżającym roztworem, szybko oczyszczą twarz z brudu i usuną makijaż. Używaj ich bez nadmiernego pocierania skóry. Najlepiej przyłożyć rozłożoną chusteczkę do twarzy i lekko docisnąć dłońmi. Po chwili delikatnym ruchem przesunąć ją po twarzy. Aby skóra naprawdę była czysta, czynność zwykle trzeba powtórzyć.

Głębsze czyszczenie

Postaw na różnego rodzaju maski i plasterki - działają ekspresowo!

1. Jeśli twoja skóra ma tendencję do zanieczyszczeń, użyj maseczki typu peel-off. Zawiera składniki, które wnikają głęboko w pory, odblokowując je. Na skórze tworzy cienką błonkę, którą, po całkowitym wyschnięciu, delikatnie odrywa się od twarzy.

2. Maseczka z zieloną glinką oczyści skórę dogłębniej niż codzienne mycie, wchłaniając i usuwając z jej powierzchni zanieczyszczenia i toksyny. Glinki bogate są w składniki odżywcze (makro i mikroelementy), niezbędne dla zdrowia skóry. Taka maska zadziała wybitnie odświeżająco. Jeśli masz cerę dojrzałą, szukaj maseczki z glinką i dodatkami, np. masłem shea, olejkiem z jojoby, wtedy nie tylko oczyści, ale napnie i wygładzi skórę.

3. Zanieczyszczenia na nosie czy brodzie skutecznie usuwa się za pomocą niewielkich paseczków. Zwykle przykleja się je na skórę, a po kilku minutach odrywa wraz z przyklejonymi zaskórnikami.

Nasza rada
Wypróbuj kosmetyki do domowej mikrodermabrazji. To zwykle kilka preparatów (peeling, serum, maska, krem) w zestawie, dzięki któremu, podobnie jak w gabinecie, oczyścisz skórę i delikatnie złuszczysz jej wierzchnią warstwę. Preparaty te działają odświeżająco, odblokowują zanieczyszczone pory skóry, dotleniają ją i wygładzają.


Na Żywo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy